2021 Oscar Ödül Töreni Ertelenebilir

2021 Oscar Ödül Töreni karantina tedbirleri dolayısıyla ertelenme ile karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde birçok ödül töreni ve festival salgın nedeniyle iptal edilmişti. Şimdi de dünyanın en prestijli ödül töreninin

Variety’e göre 2021 Şubat ayında gerçekleşecek olan ödül töreni, henüz 9 ay olmasına rağmen kesin olmamakla birlikte ertelenebilir. Yayınlanan haberde; Variety’e konuşan kaynaklardan biri muhtemelen erteleneceğini söyledi. Ne kadar süreyle erteleneceği, olacaksa bile nasıl bir formatta gerçekleşeceği konusunda herhangi bir bilgi de yok.

Festivalin ertelenme düşüncesini her ne kadar salgın etkilemiş olsa da, yeni filmlerin vizyonlarının ertelenmiş olması, film üretiminin durması da tüm bu ertelemeleri de etkilemiş durumda.

Normal şartlarda festivalde yarışacak olan filmlerin Los Angeles County‘de 7 günlük gösterim zorunluluğu olsa da, salgın sonrası yeni yapılacak olan ödül törenine dijital platformda yer alan filmlerin de yer alabilmesine karar verilmişti.

Yeni kural değişiklerine ve mevcut duruma göre, festival gerçekleşse bile festivalin en sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi; Los Angeles yerine New York, Chicago, Miami, Atlanta ve Bay Area’da mümkün gözüküyor.

Ayrıca Akademi’nin yıl sonu son tarihinden sonra yayınlanan filmlerin 2021 Oscar’ına hak kazanmasına izin verip vermeyeceği de belli değil.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.