27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde İstanbul Şehir Tiyatroları’ndan Sevindirici Haber

Pandemi bir hastalık olarak belirlenen Coronavirüs, sosyal hayatı olumsuz etkiledi. Film çekimlerinin iptal olması, birkaç ünlü oyuncunun hastalığa yakalanmasıyla beraber devlet tiyatroları ve şehir tiyatroları da gösterilerini geçici bir süre için durdurdular.

Dünya Tiyatro Günü yaklaşırken İstanbul Şehir Tiyatroları’ndan ise güzel bir haber geldi. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda daha önce sergilenen bir çocuk ve bir yetişkin oyunun internetten online bir şekilde gösterileceği haberi paylaşıldı.

Bu iki oyun da https://kultursanat.istanbul adresinden 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde ulaşıma açık olacağı bildirildi. Bu şekilde evde kalıp sanatla yine kavuşmamızı sağlayan İstanbul Şehir Tiyatroları’nın açıklaması ise tam olarak şöyle:

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla, ülke genelinde alınan tedbirler kapsamında maalesef bizler de geçici olarak bir süredir etkinliklerimizi durdurmuş bulunmaktayız. Ancak, kültür sanat hizmetlerimizi sanatseverlere online ulaştırmak için çalışmalarımız sürüyor. Eğitimlerine bir süre ara verilen çocuklarımız ve yetişkinler için 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde perdeleri kapatmıyoruz. Şehir Tiyatroları’nın daha önce sahnelediği bir çocuk ve bir yetişkin oyununu, “https://kultursanat.istanbul” adresinden sanatseverlerle buluşturuyoruz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.