Adana Altın Koza Film Festivali’nin Jürisi Belli Oldu

14-20 Eylül arası gösterilecek olan Adana Altın Koza Film Festivali, bu yıl 27. kez düzenlenecek. Festivalin jüri başkanlığını Füsun Demirel üstlenirken, jüri kadrosu da belli oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; şehir dışından misafir kabul edilmeyeceği, festival filmlerindeki seçkiye online olarak ulaşılabileceği söylendi. Online olarak da ulaşılabilecek festivalin jürisi; Feza Çaldıran, Damla Sönmez, Seren Yüce, Can Atilla, Ayfer Tunç ve Sevin Okyay’dan oluşuyor.

Covid-19 sebebiyle Adana Altın Koza Film Festivali, “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması” ve “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması”yla olarak seyirciyle buluşacak. Sinemaseverlerin merakla beklediği “Altın Koza Ödülleri”, Eylül ayında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. “Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri” ve “Orhan Kemal Emek Ödülleri” ise yine aynı törende sahiplerini bulacak.

Festivalin jürisinde birbirinden değerli sanatçılar yer alıyor. Başkanlığını oyuncu Füsun Demirel’in üstlendiği jüride; görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, oyuncu Damla Sönmez, yönetmen Seren Yüce, müzisyen Can Atilla, yazar Ayfer Tunç ve sinema yazarı Sevin Okyay yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.