Christopher Nolan İmzalı Tenet’in Yeni Fragmanı Yayınlandı

Yıldızlararası, Prestij, Başlangıç, Batman Başlıyor, Kara Şövalye, Kara Şövalye Yükseliyor ve Dunkirk gibi sinema tarihine damga vurmuş filmlerin yönetmenliğini ve senaristliğini yapan Nolan, yine beyin yakan bir filmde daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Nolan’ın sinemaları yeniden açan film olmasını istediği Tenet’in vizyon tarihi henüz değişikliğe uğramadı. Filmin ertelenip ertelenmeyeceği konuşulurken fragmanın sonunda ‘coming to theatre’ yazması her şeyi özetliyor diyebiliriz. Film, bir aksilik olmazsa 17 Temmuz 2020’de vizyonda olacak ve yeni bir sinema döneminin ilk filmlerinden olma özelliği taşıyacak.

Nolan’ın daha önceki filmleri de yine yaz aylarında yayınlanmış ve yaz aylarında yayınlanan filmlere karşı bakış açısını değiştirmişti. Hem salgına karşı hem de yaz aylarına karşı vizyona girmesi beklenen filmin ertelenip ertelenmeyeceği merak edilse de, Nolan’ın filmi Temmuz ayında vizyona sokmak için direnmesi fazlasıyla ortada.

Robert Pattinson ve John David Washington‘ın başrollerini paylaştığı filmin senaryosunu yine Christopher Nolan kaleme aldı. Filmin görüntü yönetmenliğinde Nolan’ın daha önce Yıldızlararası ve Dunkirk filmlerinde de beraber çalıştığı Hoyte van Hoytema yer alıyor. Filmin müziklerini ise Black Panther filmi ile Oscar ödülünün de sahibi olan Ludwig Göransson üstlenecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.