Kara Panter Filminin Başrol Oyuncusu Chadwick Boseman Hayatını Kaybetti

Kara Panter filminin yıldızı Chadwick Boseman, 28 Ağustos Cuma günü 4 yıldır savaştığı kolon kanseri hastalığına yenik düşerek hayata veda etti.

Ailesi tarafından sosyal medya hesaplarında; ”Kral T’Challa’yı ‘Kara Panter’de hayata geçirmek onun hayatının onuruydu.” açıklamaları yapıldı. Ayrıca Marvel Stüdyoları Başkanı Kevin Fiege kendisi hakkında bir açıklama yayınlandı. Açıklamada, ”Chadwick’in ölümü kesinlikle yıkıcı. O bizim T’Challa’mızdı, Kara Panterimizdi ve sevgili dostumuzdu. Sete her adım attığında karizma ve neşe saçıyordu ve ekranda her göründüğünde gerçekten silinmez bir şey yarattı. Çalışmalarında birçok harika insanı somutlaştırdı ve hiç kimse harika adamları hayata geçirme konusunda daha iyi değildi. Canlandırdığı herhangi bir kişi kadar zeki, nazik ve güçlüydü. Şimdi çağlar boyunca bir simge olarak onların yanında yerini alacak. Marvel Studios ailesi olarak kaybının yasını tutuyor ve ailesiyle birlikte yas tutuyoruz.” cümleleri dikkat çekti.

Walt Disney Başkanı Bob Iger ise; ”Chadwick Boseman’ın trajik bir şekilde kaybedilmesiyle hepimiz üzüldük. Kendisi olağanüstü bir yetenek ve tanıdığım en nazik ve bağışlayıcı ruhlardan birisi. Kara Panter’in çığır açan rolüne muazzam bir güç, haysiyet ve derinlik getirdi. Efsaneleri ve klişeleri yerle bir etti. Dünya çapında milyonlarca insan için uzun zamandır beklenen bir kahraman haline geldi ve hepimize statükodan daha büyük hayaller kurmak ve daha fazlasını talep etmek için ilham verdi. Arkadaşları ve milyonlarca hayranı için ekrandan yokluğu, sadece hayatımızdaki yokluğuyla gölgede kalıyor. Disney’de hepimiz ailesine dualarımızı ve içten taziyelerimizi gönderiyoruz.” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Boseman uzun zamandır savaştığı hakkında herhangi bir açıklama yapmasa da, kendisi bu savaşı kariyerinin büyük bir bölümünde sürdürüyordu. Boseman, bir tekstil fabrikasında çalışan baba ve hemşire annenin en küçük çocukları olarak dünyaya geldi. Lisedeyken basketbol arkadaşının vurularak öldürülmesi üzerine bir tiyatro oyunu yazdı ve bu oyunu sahneledi. Daha sonra Howard Üniversitesi’nde yönetmenlik okudu. Bu şekilde sanata adım atan aktör, Marvel’dan önce kariyerinde önemli rollerde bulunsa da asıl tanınmayı Black Panther karakteri ile yaşadı.

Dünya çapında 1,3 milyar doların üzerinde hasılat yapan Black Panther’in devam filmi 2022 yılında vizyona girecekti. İlk film Akademi’de 6 adaylık ve 3 de ödül kazanmıştı. Bu da bir süper kahraman filminin Akademi Ödülleri’nde gerçekleştirdiği en büyük başarı olarak tarihe geçti.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.