Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Tiyatro, Opera ve Baleler İçin Sevindirici Haber Geldi!

DEVLET TIYATROLARI, 2017-2018 TIYATRO SEZONUNU 1 EKIM’DE ACACAK (ISTANBUL DHA)

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yayınlamış olduğu duyuruda; tiyatro, opera ve bale temsillerinin il hıfzıssıhha kurullarının kararları dışına alındığı bildirildi. Açık ve kapalı mekanlarda sahnelecek tüm tiyatro, opera ve bale gösterilerinin yasak kapsamının dışına alındığı duyuruldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İçişleri ve Sağlık Bakanlıklarımız ile yaptığımız değerlendirmeler neticesinde açık ve kapalı alanlarda sahnelenecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsilleri Bakanlığımızca 23.06.2020 tarihinde yayımlanan ‘Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’ndeki kurallara uyulmak koşulu ile il hıfzıssıhha kurullarınca alınan kararların kapsamı dışına alınmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Özel tiyatroların ve açık hava gösterimlerinin tehlikeye girdiği Covid-19 döneminde, Kültür Bakanlığı’nın böyle bir karar alması, özel tiyatro ve açık hava tiyatrolarının pandemi döneminde nefes almasını sağlayacak.

Alınan kararla birlikte yeni normalleşme süreci kapsamında tüm tiyatrolar faaliyetlerini koşulları sağlamaya devam ettikçe sürdürebilecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.