Patara Yılı Konseri Antik Kente Yeniden Hayat Verecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; Anadolu’nun eşsiz güzelliği Patara Antik Kenti’nde konser düzenlenecek.

Düzenlenecek olan konser; Antalya Devlet Senfoni Orkestrası şefi Oğuzhan Kavruk yönetiminde gerçekleşecek. Konserde; günümüzün ünlü DJ’lerinden Burak Yeter ve dünyaca ünlü dizi La Casa De Papel dizisinin de müziğini seslendiren Cecilia Krull yer alacak.

Siniahrybava Tatsiana ile söz yazarı, yapımcı ve vokalist Allan Eshuijs da etkinlikte ayrıca yer alacak. Konser; 27 Ağustos akşamı saat 20.30’da gerçekleştirilecek. Önemli etkinliğin biletlerine dilerseniz Biletinial, dilerseniz Sanat Cepte uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.

2020 yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Şubat ayında Patara Yılı olarak ilan edilmişti. Ayrıca bu önemli konser, restorasyon çalışmaları sonucunda düzenlenecek olan ilk konser olacak.

Patara Antik Kenti, Antik Dönemde Likya Birliği’nin de başkentiydi. Antik Kent’te suyolları, tiyatrolar, şehir kapısı ve meclis binası gibi önemli yapılar da mevcut. Ülkemizin kültür mirasından bir tanesinin daha gün geçtikçe yeniden ziyaret edilecek olması da ayrıca sevinç kaynağı.

Patara Antik Kenti‘ne, yıl içinde uzun bir süre restorasyon çalışması uygulanmıştı ve kent uzun uğraşlar sonucu etkinliklere hazır hale getirilmişti. Patara Yılı Konseri biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.