Pixar’ın Yeni Animasyon Filmi Luca, Önümüzdeki Yıl Vizyonda Olacak

Covid-19 salgını nedeniyle önce Disney ile ortak yaptıkları Onward’ı dijital platformlarda yayınlamak zorunda kalan Pixar, daha sonra merakla beklenen Soul adlı projesini de Kasım ayına ertelemek zorunda kalmıştı. Tüm filmler teker teker ertelenmeye devam ederken, Pixar’dan önümüzdeki yıl için yeni bir proje duyurusu geldi.

Pixar’ın yeni animasyon filmi Luca, önümüzdeki Haziran ayında vizyonda yerini alacak. 18 Haziran 2021’de vizyona girecek olan Luca hakkında da bilgiler gelmeye başladı. Luca; İtalya’da yaşayan ve arkadaş çevresi ile birlikte kendini yeni yeni keşfeden bir çocuğa odaklanıyor. Çocuk, denizin altında yaşayan bir deniz canavarı ile bağlantı kuruyor. Tamamen Pixar’a ait olacak olan bu orjinal hikaye, çizim olarak bakıldığında Hayao Miyazaki‘yi andırıyor.

Animasyonun 2D ya da 3D olacağı henüz belirsiz. Seslendirme kadrosu hakkında da herhangi bir açıklama yok. Filmin yönetmeni Enrico Casarosa daha önce İyi Bir Dinazor ve La Luna isimli animasyon filmlerinde yer almıştı. İyi Bir Dinazor; Pixar ve Disney ortak yapımı olarak karşımıza çıkmıştı.

İtalyan yönetmen Casarosa; İtalya’nın sahillerini ve güzelliklerini yansıtmak istediğini dile getirerek, bir kişinin kim olmak istediğini belirleyen çocukken yaşadığı dostluklar olduğunu dile getirdi. Film için büyük bir merak içindeyiz. Ancak Pixar yapımı bir animasyonun ne kadar kaliteli olacağından şüphemiz yok.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.