Robert Pattinson’un Başrolünde Yer Aldığı The Batman’den İlk Fragman Yayınlandı

Uzun süredir merakla beklenen The Batman filminden ilk fragman nihayet yayınlandı. İlk önce görselleri sızdırılan ve yakın zamanda fragmanı yayınlanması beklenen filmin fragmanı bir anda izleyici ile buluştu. Film 1 Ekim 2021’de vizyondaki yerini alacak.

Matt Reeves‘in yönetmen koltuğunda oturduğu, Robert Pattinson’un başrolünde yer aldığı yeni Batman, kırmızıya odaklanmış bir biçimde karşımıza çıktı. Ayrıca bir gerilim filmi fragmanı tadında yayınlanan fragman, filmin ne tarzda olacağını tahmin etmemizi de bir nebze engelliyor.

The Batman ayrıca Zoë Kravitz, Colin Farrell, Jeffrey Wright gibi önemli oyuncuları da ayrıca kadrosunda bulunduruyor. DCFanDome etkinliğinde Batman hakkında konuşan yönetmen Matt Reeves; The Riddler ve Catwoman gibi karakterlerin alışılmışın dışında görüneceğini de dile getirdi.

Fragmanda bir gerilim havası olduğu apaçık ortada. Yönetmen Matt Reeves, yaptığı açıklamayla birlikte yeni Batman’in Gotham şehrinde henüz kahraman olmadığını, aksine insanların ondan korktuğunu dile getirdi. Bu korku teması da fragmanda fazlasıyla verilmiş durumda.

Film ayrıca Batman’in dedektif tarafına odaklanacak. Yani yeni film; alıştığımız Batman’lerin dışında, yeni bir profil ortaya koyacak. Yeni filmde çizgi romanlardan tanıdığımız The Riddler, Penguin, Catwoman gibi önemli filmleri de göreceğiz. Hatta yönetmen Matt Reeves, tıpkı Nolan gibi bir Batman üçlemesi ortaya koymak istiyor.

Fragmana baktığımızda Joker karakterinin olmadığını görüyoruz. Ancak Gotham’da yer alan kötü grupların gösterilmesi, filmde acaba Joker bir şekilde ucundan kıyısından olacak mı diye soru işareti bıraktırıyor. Ayrıca Harley Quinn filminin sonunda karakterin Batman’a gideceği söylenmişti. Kim bilir, belki de bu filmin sonunda Harley Quinn veya Joker karakterlerinden bir tanesini görebiliriz.

Pandemiden önce Haziran 2021’de vizyona girmesi planlanan Batman, pandemi dolayısıyla Ekim 2021’e ertelendi. Filmin çekimleri Mart ayında Covid-19 sebebiyle durdurulsa da, yarım kalan çekimlerine önümüzdeki ay devam edilecek.

Filmin heyecan yaratan ilk fragmanını gelin hep birlikte izleyelim!

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.