Sonunda Açıklandı: Tenet’in Türkiye Vizyon Tarihi Belli Oldu

Uzun süredir ertelenen, tarih belirlenen, yeniden ertelenen, yeniden tarih belirlenen Tenet; vizyon tarihinin belirsizliği ile seyircisini fazlasıyla yorsa da, Türkiye vizyon tarihi sonunda belli oldu. Tenet; 26 Ağustos’ta vizyonda yerini alacak.

ABD’de sinemaların hala tedirginliğini sürdürmesi nedeniyle Tenet yüksek ihtimalle 3 Eylül’de vizyonda olacak. Daha önceki bir haberimizde de belirttiğimiz gibi; beklenen oldu ve ABD vizyon tarihinden önce filmin diğer ülkelerde vizyona girmesi kararlaştırıldı.

17 Temmuz’dan 31 Temmuz’a, daha sonra 12 Ağustos’a ertelenen Tenet; süresiz olarak ertelenerek sinemaseverleri fazlasıyla üzmüştü. Bu yılın belki de Mulan ve Black Widow’la birlikte en çok merak edilen filmlerin başında gelen yapımın, sinemaları yeniden ayağa kaldıran film olması isteniyordu.

Ancak ABD’de Covid-19 vakalarının her geçen gün artışta olması sebebiyle, filmin diğer ülkelerde önceden vizyona girmesi süpriz değil. Çünkü Tenet, tıpkı diğer saydığımız filmler gibi tüm dünyada büyük bir seyirci kitlesine sahip. Özellikle Christopher Nolan filmlerinin ülkemizde izlenme sayılarına baktığımızda bu kararın doğru bir karar olduğunu görebiliriz. Inception vizyonda 1.103.147, Kara Şövalye Yükseliyor 799.586 ve Yıldızlararası da 749.553 kişi tarafından izlenmiş. Sadece bu sayılar başlı başına büyük bir kitleyi oluşturuyor.

Sinema salonlarının yeniden canlandığı filmin Tenet olacak olmasına fazlasıyla seviniyoruz. Umuyoruz ki Covid-19 bir an önce yakamızı bırakır ve sağlıklı bir şekilde filmlerimizi izlemeye devam ederiz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.