Unutulmaz Korku Film Serisi Çığlık’ın 5. Filminden Tanıtım Videosu Yayınlandı

Hakkında yıllarca parodi videolar yapılan, korku denince ilk akla gelen karakterlerden olan, efsanevi korku filmi serisi Çığlık’tan yeni bir film geliyor. İlk tanıtım filmin Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Serinin ilk filmi 1996 yılında karşımıza çıkmıştı ve filmin yönetmenliğini de korku filmleriyle dikkat çeken  Wes Craven üstlenmişti. En son 2011 yılında seyirciyle buluşan film serisi, 2015 yılında dizi projesi olarak karşımıza çıkmıştı.

Serinin son filminden 9 yıl sonra, neredeyse tüm dünya tarafından bilinen Çığlık serisini yeni filmi için tanıtım videosu yayınlandı. “14 Ocak 2022‘de ÇIĞLIK atışlarınızı duyacağız” diyerek, ne kadar iddialı olduklarını bir kez daha dile getirdiler. Tanıtımda; herkesin ezbere bildiği Ghostface maskesi kullanıldı.

Serinin yönetmen koltuğunda ilk 4 filmin yönetmenliğini üstlenen Wes Craven yok. Kendisi 2015 yılında aramızdan ayrıldı. Yeni filmi Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett ikilisi yönetecek. Kendileri son yıllarda sinema dünyasında dikkatleri fazlasıyla üstlerine çeken isimler. Özellikle Matt Bettinelli-Olpin; Ready or Not filmiyle adını sinema dünyasına duyurmayı başarmıştı.

Serinin efsanevi yönetmeni Wes Craven; 4. filmin yeni bir üçlemenin başlangıcı olduğunu dile getirmişti. Eğer yeni ekip Craven’in sözlerine bağlı kalırsa, bu film de yeni serinin 2. filmi olabilir. Bu da 6. filmin yolda olduğunu gösterir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.