Ağustosun İlk Haftasında Kulaktan Kalbe Giden Müzik Etkinlikleri

Ağustos ayıyla beraber müzik etkinlikleri de tüm hızıyla devam ediyor. Müzik ruhun gıdasıysa bu ayda ruhunuzun aç kalmayacağını gösterir nitelikte sadece ilk haftadan 4 müzik etkinliği ile karşı karşıyayız. Biz de sizin için bu etkinlikleri listeledik.

4 Sema Mukabelesi

Sema Mukabelesi

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlik yüzyıllardır süre gelen bir Mevlevi ayinidir. Kelime anlamı işitmek, terim anlamı musikiyle dönmek olan sema mukabelesi huşu veren bir musiki bir barındırıyor. 1 Ağustos’tan itibaren her cumartesi periyodik olarak devam edecek etkinlik, Konya Mevlana Kültür Merkezi Sema Alanı’nda gerçekleşecek.

3 Alaçatı Kahvaltı Festivali

Alaçatı Kahvaltı Festivali

Organik Alaçatı ürünleri ile yapılan kahvaltıya gitar, keman ve piyano eşlik ediyor. Her gün 2 saatlik 4 oturumunun gerçekleşeceği festival, ağustos ayının ilk haftası her gün devam edecek. 1 Ağustos’tan 14 Eylül’e kadar aralıksız süren bu etkinlik İzmir Doyuran Kahvaltı Bahçesi’nde gerçekleşecek.

2 Tan Taşçı

Tan Taşçı

Uzun süre seyircilerin beğenisine sunduğu eski ve yeni şarkılarla Tan Taşçı, konserlere devam ediyor. Son olarak Rubato ile işbirliği yaptığı “Ezberleri Bozalım” şarkısını yayınlamıştı. Tan Taşçı en sevilen şarkılarıyla 2 Ağustos’ta Yalova Şilep Beach’te olacak.

1 Norm Ender

Norm Ender

2019’da çıkardığı “Mekanın Sahibi” ile gündemi uzun süre meşgul eden ünlü rapper, konserlerle sevenlerine ulaşmaya devam ediyor. Son olarak 9 Temmuz’da “Konu Kilit” şarkısını video kliple birlikte yayınlamıştı. Norm Ender, 1 Ağustos’ta Yalova Şilep Beach’te sahne alacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.