Eylül’ün İkinci Haftasında İzleyebileceğiniz Her Zevke Uygun Birbirinden Farklı Tiyatro Oyunları

Devlet Tiyatroları eylül ayı itibariyle müthiş bir tempoya girdi. Tiyatro sevenlerin gözleri parıldarken seçenekler de artmaya devam ediyor. Biz de sizin için önümüzdeki haftada izleyebileceğiniz birbirinden farklı tiyatro oyunlarını listeledik.

5 Komedya – Doğaçlama

Komedya – Doğaçlama

Medyadan konularla, seyirciden önerilerle ve tabii ki ses tellerinden kahkahalarla beslenen oyun her hafta cuma günleri komedi dolu serüvenine devam ediyor. 2010’dan beri bir gelenek haline gelen Komedya, 11, 18 ve 25 Eylül’de de Alternatif Tiyatro’da yer alıyor.

4 Tarla Kuşuydu Juliet – Komedi

Tarla Kuşuydu Juliet – Komedi

Efsane aşıklar Romeo ve Juliet’in kavuşmalarının nasıl sonuçlar doğuracağı hep akıllarda bir soru işareti olarak kaldı. Ephraim Kishon ise bu soru işaretine komedi dolu bir cevap sunuyor. Shakespeare’in bile mezarında ters dönüp ayaklandığı Romeo ve Juliet’in son haline 8, 10 ve 12 Eylül’de Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu’nda şahit olabilirsiniz.

3 Paşa Gönül Kriterleri – Stand Up

Paşa Gönül Kriterleri – Stand Up

Birçok mizah dergisinde yazarlık yapan Vedat Özdemir 2007’den itibaren sahnelerde mizahını paylaşmaya başladı. Akıllarda hep bir soru işareti olan paşa gönlün ne bildiğini ise bu oyunuyla açıklıyor. Kahkahalar eşliğinde geçecek bu tek kişilik gösteri, 11 Eylül’de Antalya Shaker Pub Açık Hava’da gerçekleşiyor.

2 Yıldızların Altında – Müzikal

Yıldızların Altında – Müzikal

Ülkemizde tiyatro çok sağlam kökler üzerinde duran bir ağaçtır. Öyle ki bu pandemi sürecinde bile bizi gölgesi altına almayı başarıyor. Bu müzikal de Türk tiyatrosunun klasikleşen eserlerini günümüze taşıyor. Geçmişe bir yolculuğa çıkacağınız oyun 8, 10 ve 12 Eylül’de İzmir Bornova KSM Bozkurt Kuruç Açık Hava Sahnesi’nde perde açıyor.

1 Gün Anneme Gebe/Nefes – Dram

Gün Anneme Gebe/Nefes – Dram

Konya DT tarafından sunulan iki oyun da aynı sahneye taşınıyor. Ceren Olpak’ın yazdığı Gün Anneme Gebe oyunu, telaşlı bir kadının kendiyle yüzleşmesini anlatıyorken Gülsüm Çiçekçi’nin yazdığı Nefes oyunu da arafta kalmış bir kadının gerçek hikayesini taşıyor. Şebnem Büyükkalkan’ın sahnede parladığı oyunlar 8, 10 ve 12 Eylül’de Konya DT Sahnesi’de yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.