9 Farklı Şehirden 9 Farklı Devlet Tiyatroları Etkinlikleri

Yeni normalleşme süreci kapsamında artık belirli saatlerde sokağa çıkabiliyoruz. Devlet Tiyatroları da bu sebeple; tiyatrodan uzak kalmamız ve sanatın hayatımızda yer etmesini sağlayabilmek için hafta sonu oyunlarını saat 15:00 olarak belirledi. Hem kaliteli vakit geçirebileceğiniz, hem de oyundan çıktıktan sonra evinize rahatça yetişebileceğiniz 9 farklı şehirden 9 Devlet Tiyatrosu oyununu sizler için listeledik.

1 Yalan Makinası (Bursa)

Yalan Makinası (Bursa)

Yazarlığını Vassily Sigarev’in yaptığı komedi; ev kadını olan Nadya’nın unutkan ve bezgin kocası Boris’in biriktirdiği maaşlarının yerini öğrenmeye çalışmasını konu alıyor. Nadya kocasının paraları sakladığı yeri öğrenmek için eve bir gazete ilanlarından bir hipnozcu çağırıyor. Ortalığın adeta karıştığı oyun 28 Kasım Cumartesi saat 15:00’da Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu’nda sizlerle. Oyunun biletlerine ulaşmak için tıklayınız.

2 Eski Fotoğraflar (Sivas)

Eski Fotoğraflar (Sivas)

Eski Fotoğraflar oyunu prömiyerini Eylül ayında gerçekleştirdi. Fotoğraflarla bir zaman yolculuğuyla beraber farklı hikayelerin için dalış yapabileceğiniz oyunu Dinçer Sümer, “Eski Fotoğraflar’da, yazık edilmiş bir yaşamı görüşelim istedim.” sözleriyle anlatıyor. Siz de bu görüşmeye 28 Kasım Cumartesi saat 15:00’da Sivas Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde katılabilirsiniz. Oyunun biletleri Biletinial üzerinden satışta!

3 Kuyucaklı Yusuf (Trabzon)

Kuyucaklı Yusuf (Trabzon)

Sabahattin Ali’nin unutulmaz eseri Kuyucaklı Yusuf’un tiyatro sahnesine uyarlandığı oyun, Yusuf’un arayışlarını, Muazzez’i ve efsaneleşmiş olan hikayeyi ele alıyor. 28 Kasım Cumartesi saat 15:00’da Trabzon Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde sizlerle. Oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşmak için tıklayınız.

4 Erkek Gezegeni (Van)

Erkek Gezegeni (Van)

Erkek ne için yaşar? sorusunun cevabını arayacağınız, erkeklerin dünyaya bakış açılarını ele alan oyun; Van Devlet Tiyatrosu aracılığı ile seyirci karşısına çıkıyor. Van Kültür Merkezi Sahnesi’nde 28 Kasım Cumartesi saat 15:00’da sergilenecek oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

5 Selvi Boylum Al Yazmalım (Ankara)

Selvi Boylum Al Yazmalım (Ankara)

Dünya edebiyatında önemli bir hikaye olarak dikkat çeken Selvi Boylum Al Yazmalım, daha önce 1977 yılında Türkan Şoray ve Kadir İnanır‘ın sinema projesi olarak da karşımıza çıkmıştı. Kamyon şoförü İlyas ile güzeller güzeli Asya’nın büyük aşkını anlatıyor. Efsaneleşen aşk hikayesini  28 Kasım Cumartesi saat 15:00’da Ankara Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde izleyebilirsiniz. Oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

6 Kaçış 3: Kıyamete Çağrı (İstanbul)

Kaçış 3: Kıyamete Çağrı (İstanbul)

Jennifer Haley’in kaleme aldığı oyun; yetişkinlik çağında sanal dünya ile gerçek dünya arasına gidip gelen çocukların, ailelerinden gelen ilginin miktarını ele alıyor. Haley’nin, internet üzerindeki video oyunlarına bağımlı gençlerin ilgisiz anne babaları için uyarı niteliğinde mesajlar barındıran oyunu, sanal gerçeklik ile gerçek hayat arasında zamanla incelen çizgiyi alacakaranlık gerilimiyle bizlere sunuyor. 28 Kasım Cumartesi saat 15:00’da İstanbul Üsküdar Tekel Sahnesi’nde sergilenecek olan oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

7 Karıncalar / Bir Savaş Vardı (İzmir)

Karıncalar / Bir Savaş Vardı (İzmir)

Savaşın tam kalbinde yer alan bir askerin tuttuğu günlükteki hikayelerden oluşan bu tiyatro oyununda; günlüğün son sayfasına gelindiğinde kendisi dahil herkesi bir süprizle karşılaştırıyor. 28 Kasım Cumartesi saat 15:00’da İzmir Konak Sahnesi’nde sergilenecek olan oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

8 Windsorun Şen Kadınları (Antalya)

Windsorun Şen Kadınları (Antalya)

Sir John Falstaff, önde gelen iki Windsor vatandaşının eşleri olan bayan Page ve Bayan Ford’u baştan çıkarmak ve kocalarının servetine konmak için Bayan Page ve Bayan Ford’a aşk mektupları yazar. Kadınlar mektupları okuduklarında, bu ölçüsüz ve haddini aşan duruma çok sinirlenip, kocalarından habersiz Falstaff’a bir ders vermek isterler. Bu heyecanlı oyun 28 Kasım Cumartesi saat 15:00’da Antalya Haşim İşcan K.M Küçük Salon’da sizlerle. Oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

9 Kargo (Adana)

Kargo (Adana)

Yersiz yurtsuz kalmış, evlerinden ayrılmak zorunda bırakılmış küçük bir grup genç insanın, fırtınanın ortasında güçlükle ilerleyen eski bir konteynır gemisinin içenden yola çıkan oyun; 28 Kasım Cumartesi saat 15:00’da Adana Sabancı Kültür Merkezi’nde sizlerle. Oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.