Bu Hafta Boğazınızda Düğüm Oluşturacak Dram Dolu Tiyatro Oyunları

Bazı tiyatro oyunlarında oyunun akışının içinde karışabilirsiniz. Artık oyundasınızdır. Sahnedeki her olay sizin de anılarınızın arasına girer. İşte o oyunlarda sahnedeki herhangi bir karakterin sorunu artık sizin sorununuzdur. Belki zaten içinizde olan bir hissi dışarıya çıkarmanıza yardımcı olur. Biz de sizin için bu hafta boğazınızda düğüm oluşturacak dram dolu tiyatro oyunlarını listeledik.

5 Sonsuzluk Kitabevi

Sonsuzluk Kitabevi

Sabahattin Kudret Aksal’ın yazdığı Bay Hiç Sonsuzluk Kitabevi kitabının bir öyküsünü oluşturan oyun hiçliğe boyun eğmek yerine sonsuz olmak isteyen bir adamı anlatıyor. Siz de hiçlikten çekip çıkaracak oyun 8 Eylül’deki prömiyerle birlikte 10 ve 12 Eylül’de Ankara Stüdyo Sahnesi’nde sahneleniyor. Oyunun biletleri Biletinial üzerinden satışta!

4 Penceredeki Atlar

Penceredeki Atlar
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Savaşlar yüzyıllardır insanlara en çok zarar verebilecek varlığın insan olduğunu kanıtlamıştır. Savaşın delilik ile vücut bulduğu oyunda savaşın açtığı delice yaralara 8, 10 ve 12 Eylül’de Van Kültür Merkezi Sahnesi’nde parmak basılıyor. Oyunun biletleri Biletinial üzerinden satışta!

3 Eski Fotoğraflar

Eski Fotoğraflar

Bu hafta prömiyerini yapacak oyun geçen yıl hayatını kaybeden Dinçer Sümer’i anmak için düzenleniyor. Fotoğraflarla bir zaman yolculuğuyla beraber farklı hikayelerin için dalış yapabileceğiniz oyunu Dinçer Sümer, “Eski Fotoğraflar’da, yazık edilmiş bir yaşamı görüşelim istedim.” sözleriyle anlatıyor. Siz de bu görüşmeye 10 ve 12 Eylül’de Sivas Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde katılabilirsiniz. Oyunun biletleri Biletinial üzerinden satışta!

2 Gün Anneme Gebe/Nefes

Gün Anneme Gebe/Nefes

Gün Anneme Gebe oyununda bir kadının sıradan bir ev telaşı esnasındaki geçmişle yüzleşmesini, Nefes oyununda ise bir kadının ölümle yaşam arasındaki ince çizginin üzerinde yürüyüşünü görebilirsiniz. Sizi içine çekecek bu iki oyun da 8, 10 ve 12 Eylül’de Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde perde açıyor. Oyunun biletleri Biletinial üzerinden satışta!

1 Annemin Son Çılgınlıkları

Annemin Son Çılgınlıkları

Alzheimer hastalığına yakalanan annesine bakmaya çalışan Dot, bizim aile ilişkileriyle ve yaşlılıkla ilgili derin düşüncelere dalmamızı sağlıyor. Dot’un annesinin son anları ve son çılgınlıklarına şahit olduğu anlara siz de 8, 10 ve 12 Eylül’de İzmir Karşıyaka Sahnesi’nde şahit olabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.