Bu Hafta İlişki Tazeleten Tiyatro Oyunları

Bir ilişkinin içinde her şey vardır. Güven, huzur, ihtiras, sevgi, saygı, mutluluk ve hüzün gibi duygulara bir ilişkinin evrelerinde denk gelebilirsiniz. Biz de önümüzdeki hafta ilişkileri ele alan tiyatro oyunlarını sizin için listeledik.

5 İki Bekar

İki Bekar

İlişkiler aslında birçok zıtlığın uyumundan geçer. Bu zıtlıklar zaman zaman kafa karıştırabilir. Sam Bobrick’in yazdığı oyun hem sıradan hem de çok özel bir aşk hikayesini ele alıyor. Siz de tüm kafa karışıklığınızı 10 Ekim İzmir DT Urla Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde; 13, 15 ve 17 Ekim’de ise İzmir Bornova KSM Bozkurt Kuruç Açık Hava Sahnesi’nde güzel bir komediyle atabilirsiniz.

4 İkinci Bölüm

İkinci Bölüm

Hayatının birinci bölümünden mutsuz olan iki insan, ikinci bölümünde de elbette karamsar bir yapı içerisindedir. Birbiriyle karşılaşan çift, önce hayata karşı umut kazanır. Sonra birbirlerini kazanır. Neil Simon’ın yazdığı oyun, hayatının ikinci bölümündeki bu çift üzerinden 13, 15 ve 17 Ekim’de Ankara Küçük Tiyatro’da ilişkilerdeki yüksekliği ve düşüşü ele alıyor.

3 Her Şey Yolundaymış Gibi

Her Şey Yolundaymış Gibi

Ölüler Diyarı, Bir Mutluluk Anı ve Karmakarışık adlı 3 kısa oyununun birleşmesiyle modern zamandaki ilişkilerin sorumluluklarını ele alıyor. Bu sorumluluklardan kaçmak ise ölümcül bir hesaplaşmanın kapısını açıyor. Her ilişkide yaşanabilecek bir deneyimi 14, 16 ve 18 Ekim’de İstanbul Mecidiyeköy Stüdyo Sahne (140)’ta tadabilirsiniz.

2 Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar

Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar

Türk mizahı, tiyatrosu, sineması ve televizyonu için en önemli isimlerden biri olan Yılmaz Erdoğan’ın Aktüel dergisinde Gürbüz Vural ismiyle yazdığı oyun, edebiyatçı Gürbüz Vural’ın umursamazlığı ve ev hanımı eşinin ciddiliği ile komedi yaratıyor. Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ’ın Haybeden Gerçeküstü Aşk olarak sergilediği oyun 16 Ekim’de BKM Mutfak Kıbrıs’ta perde açıyor.

1 Tarla Kuşuydu Juliet

Tarla Kuşuydu Juliet

William Shakespeare’in unutulmaz eserlerinden Romeo ve Juliet’in sonunu herkes bilir. Ephraim Kishon ise bu oyuna alternatif bir devam yazar. 30 yıllık evli bu çiftin yaşadıkları ise tahmin edilemez derecede komiktir. Shakespreare’i mezarından çıkaran oyun 13, 15 ve 17 Ekim’de Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu’nda sahneleniyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.