Bu Hafta Komedinin Açık Adresini Veren Tiyatro Oyunları

Bu hafta tiyatro oyunları yine tüm hızıyla devam ediyor. Komedi türünde ise yine sizi güldürüp eğlendirirken eğitici ve öğretici konular işleniyor. Biz de bu hafta yüzünüzü güldürecek tiyatro oyunlarını sizin için listeledik.

5 Otelde Cinayet

Otelde Cinayet

İki sevgilinin arasında bir engel vardır ve bu engeli kaldırmak için bir cinayet planı hazırlarlar. Bu plan ise ortaya karışık durumlarla birlikte bir komedi çıkarır.  Bu tuhaf plana 15, 17 ve 19 Eylül’de Diyarbakır – Cahit Sıtkı Tarancı K.M Orhan Asena Sahnesi’nde şahitlik edebilirsiniz.

4 Işıltılı Haşerat

Işıltılı Haşerat

Bir rüya evine kapılarını açan oyun hırsın insanları nasıl baştan çıkardığını gösteriyor. Daha fazlası için elimizdeki şeyleri göremeyen insanlığın hırsının komediyle ele alındığı oyun 15, 17 ve 19 Eylül’de Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde perde açıyor.

3 Sokakta

Sokakta

Trabzon Akçaabat Belediyesi’nin düzenlediği Açık Hava Tiyatro Günleri’nde büyük ilgi gören oyun, sokağı sokakta yaşayan iki evsizle anlatıyor. Kadına şiddete de değinen oyun, bu iki evsizin yaşadıklarını komediyle ele alıyor. Bazı sokaklarda bambaşka şehirler olduğunu 18 ve 20 Eylül’de Erzurum Medya Sanat Evi Oda Tiyatrosu’nda görebilirsiniz.

2 Karanlık Kutu

Karanlık Kutu

Telefon artık hayatın önemli bir parçası oldu. Birçok kişisel bilgi o küçük cihazda yer alıyor. Yani çok önemli bir sırdaş görevi görüyor. Bir akşam yemeğinde eşler birbirinin telefonunu alıyor ve tüm sırlar açığa çıkıyor. Gerilim dolu anlarıyla bu komediyi 18, 19 ve 20 Eylül’de İzmir Tiyatrolog Alsancak Sahnesi’nde izleyebilirsiniz.

1 Eyvah Nadir

Eyvah Nadir

Ayakta kalmaya çalışan insanlığın trajikomik öyküsünün ele alındığı oyunu usta oyuncu Ali Meriç yönetiyor. Yenilgiyi kabul etmemek için eyvah demekten ve demesine neden olan durumlardan kaçınan Nadir, izleyenleriyle komedisi ve doğallığıyla bağ kuruyor. Eyvah Nadir 15, 17 ve 19 Eylül’de Ankara Küçük Tiyatro’da yer alıyor

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.