Devlet Tiyatroları’nın Ekim Ayında Prömiyeri Kesinleşen Tiyatro Oyunları

Devlet Tiyatroları, etkinliklerine yeniliklerle devam ediyor. İkisi Diyarbakır’da olmak üzere Ankara ve Trabzon’da da birer oyunun prömiyeri kesinleşti. Ayrıca bu oyunlardan ikisinin de Sabahattin Ali’nin eserlerinden uyarlanması dikkat çekti. Biz de Devlet Tiyatroları’nın ekim ayında prömiyeri kesinleşen tiyatro oyunlarını sizin için listeledik.

4 Başroldeki Kadınlar

Başroldeki Kadınlar

Ken Ludwig’in yazdığı oyun zengin bir kadının mirasçılarını aramasıyla başlıyor. Bu sırada iki oyuncu zor günler geçirirken oyunculuklarını bu şekilde kullanıp mirasa konabileceklerini düşünüyor. Kadın kılığına giren oyuncuların içinden çıkılmaz hallerini 6, 8 ve10 Ekim’de Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesi’nde keyifle izleyebilirsiniz.

3 Kuyucaklı Yusuf

Kuyucaklı Yusuf

Sabahattin Ali’nin ilk romanı olma özelliği taşıyan eser, Erkan Akçelik tarafından tiyatroya uyarlanmıştır. Türk edebiyatının en romantik karakterlerinden biri olan Yusuf’un hikayesini ele alan oyun 8, 10 ve 13 Ekim’de Trabzon Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde sevginin betonların arasından filizlenen bitkiler kadar güçlü olduğunu da anlatıyor.

2 Kürk Mantolu Madonna

Kürk Mantolu Madonna

Sabahattin Ali’nin yazdığı unutulmaz roman, Nilbanu Engindeniz tarafından tiyatro oyununa evrilmiştir. Hayata dair çarpıcı kesitler barındıran oyun, hayatta kalmış ama yaşayamamış Raif’in hikayesini anlatıyor. Onun bu dünyada var olduğunun tek kanıtı 13 Ekim’de Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı K.M. Orhan Asena Sahnesi’nde arkadaşının okuduğu defterdeki aşk hikayesidir.

1 Tek Kişilik Düet

Tek Kişilik Düet

1986’da Tom Kempinski’nin senaryosunu üstlendiği filmle aynı adı taşıyan oyunda çok yetenekli bir keman virtüözü olan Stephanie ağır bir hastalık yaşar. MS adlı hastalık Stephanie’nin kemanla ilişkisini de engellerken eşiyle evliliğine de kötü şekilde yansır. Bir psikiyatrist ile görün Stephanie’nin tek kişilik düetini 13 Ekim’de Ankara Stüdyo Sahnesi’nde dinleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.