Ekim’in Son Günlerinde İzleyebileceğiniz Devlet Tiyatroları Oyunları

Ağustos ayında gerçekleşen bazı oyunlardan sonra, Devlet Tiyatroları Eylül ayında açılmıştı. Hatta Eylül ayında birçok oyun da prömiyerini yapmıştı. Sosyal mesafe kurallarının uygulandığı, tedbirli ve sağlıklı bir ortamda izleyebileceğiniz tiyatro oyunlarını listeledik. İşte Ekim ayının son günlerinde izleyebileceğiniz Devlet Tiyatroları oyunları:

5 Dördüncü Ay

Dördüncü Ay

Pişmanlıkların, kadın-erkek ilişkilerinin ele alındığı; aile şerefi ve aşk gibi konulara dikkat çeken oyunu Björn Boström kaleme almıştı. K. Alpay Aksum tarafından yönetilen oyun; 22-31 Ekim tarihleri arasında Antalya Haşim İşcan K.M Küçük Salon‘da sahnelenecek. Oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

4 Selvi Boylum Al Yazmalım

Selvi Boylum Al Yazmalım

Dünya edebiyatında önemli bir hikaye olarak dikkat çeken Selvi Boylum Al Yazmalım, daha önce 1977 yılında Türkan Şoray ve Kadir İnanır‘ın sinema projesi olarak da karşımıza çıkmıştı. Kamyon şoförü İlyas ile güzeller güzeli Asya’nın büyük aşkını anlatıyor. Efsaneleşen aşk hikayesini 22-31 Ekim tarihlerinde Ankara Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde izleyebilirsiniz. Oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

3 Kapılar

Kapılar

Yaşamın, ölümün, geçmişin ve geleceğin birbirine karıştığı odayı bizlere aktaran oyun; Bursa Devlet Tiyatrosu tarafından seyirci karşısında yerini alıyor. Birbirine hiç benzemeyen iki kadının, morgda kapalı kalan Natalie ve Victoria’nın “eğlenceli” ölüm-kalım mücadelesine 27-31 Ekim tarihlerinde Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu’nda izleyebilirsiniz. Oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

2 Vahşet Tanrısı

Vahşet Tanrısı

Daha önce Acımasız Tanrı ismiyle beyaz perdeye de uyarlanan Yasmina Reza’nın yazdığı oyun, Fransa’da sorunlu iki çocuğun ailesinin bu sorunu bitirme yolundaki tartışmalarını ele alıyor. Bu modern aileler, gerçeklik çerçevesi içinde birçok konuyu ve acıyı 22-31 Ekim tarihlerinde İzmir Konak Sahnesi’nde bizlere aktaracaklar. Oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

1 Bir Nefes Dede Korkut

Bir Nefes Dede Korkut

Kültürümüzde önemli bir yerde bulunan Dede Korkut, yarı efsanevi bir bilge olup Oğuz Türklerinin bilinen en eski destanlarının da anlatıcısıdır. Anlattığı bu destanlardan geçmişten bu zamana, bu zamandan da daha ileriye bir anahtar ve bir yol olmuştur. Gökçe Kurt Elitez’in yönettiği ve oyuncu kadrosunda yer aldığı oyun 22-24 Ekim’de İstanbul Üsküdar Tekel Sahnesi’nde sizlerle. Oyunun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.