Eylül Ayının İkinci Haftasında Prömiyerini Yapacak Devlet Tiyatroları Oyunları

Eylül ayı itibariyle Devlet Tiyatroları açılmıştı ve bu açılışla bazı oyunlar prömiyerini gerçekleştirmişti. Genelde açık hava sahnelerinin tercih edildiği ve bazı salonların açıldığı Devlet Tiyatroları’nda eylül ayının ikinci haftasında da bazı oyunlar ilk kez gösterime girecek. Biz de sizin için eylülün ikinci haftasında Devlet Tiyatroları’nda prömiyerini gerçekleştirecek oyunları listeledik.

Sonsuzluk Kitabevi

Türk edebiyatına nice şiirler kazandıran Sabahattin Kudret Aksal’ın 1981’de Bay Hiç; Sonsuzluk Kitabevi adıyla yayınlanmış oyunu Ankara DT tarafından sahnede canlandırılıyor. Hiçliğe boyun eğmek yerine sonsuz olmak isteyen bir adamın hikayesini anlatan oyun prömiyeriyle birlikte 8, 10, 12 ve 15 Eylül’de Ankara Stüdyo Sahnesi’nde canlanıyor.

Yastık Adam

Martin McDonagh’ın yazdığı oyun, toplumun vazgeçilemez bir parçasına dönüşmüş şiddeti ele alıyor. Bulundukları sorguda bir şiddet çıkmazındaki kişiler, bu çıkmazdan kurtulmak için komik bir yöntem seçiyor. Yaşamın her anında bulunan şiddetin bizi götürdüğü yeri irdeleyen oyun prömiyeriyle birlikte 9, 12, 15 ve 17 Eylül’de Antalya Haşim İşcan K.M Küçük Salon’da yer alacak.

Ölümcül Oyun

Biz biz yapan şeyler geçmişten gelir ve geleceğe uzanır. David Foley’in yazdığı bu oyun, 3 kişi ve 1 gölgeden oluşuyor. İşte o gölge insana sadece bugününü göstermez, geçmişini de yüzüne yansıtır. 16 yaş ve üzeri için uygun olan bu oyun prömiyeriyle birlikte 10, 12, 15 ve 17 Eylül’de Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde gösterilecek.

Eski Fotoğraflar

Sivas DT’nin Dinçer Sümer’i anmak amacıyla sahnelediği oyunu Dinçer Sümer şu sözlerle anlatıyor: “Çağımıza yaraşan, aydınlık, umutlu, sevgi ve barışla beslenen, onurlu bir yaşam özlemini tragedyasıdır Eski Fotoğraflar.” Ece Okay’ın yönettiği oyun prömiyeriyle birlikte 10, 12, 15 ve 17 Eylül’de Sivas Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde sergilenecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.