Eylül Bitmeden İzleyebileceğiniz Farklı Türlerden Tiyatro Oyunları

Henüz yaşanmayan günlerin umudu size güç veriyorsa eylül bitmeden bu tiyatro oyunlarını izlemek isteyebilirsiniz. Ruh halinize göre izleyebileceğiniz 5 farklı türden tiyatro oyunlarını sizin için listeledik.  

5 Yönetmenin Seçimi/Doğaçlama

Yönetmenin Seçimi/Doğaçlama

Mürettebat adıyla bir araya gelen İstanbulimpro’da eğitim alan ekip, Yazılmamış Filmlerin Yönetmenleri olan seyircilerden aldıkları yönelimlerle filmleri sergiliyorlar. Siz de seyirci olarak kendi filminizi, 26 Eylül’de İstanbul İstanbulimpro Sahne’de yönetebilirsiniz.

4 Eğer Bu Bir Film Olsaydı/Dram-Trajedi

Eğer Bu Bir Film Olsaydı/Dram-Trajedi

Ziriç ailesinin büyük oğlu Alaaddin’in 1992 Yugoslavya’sında savaş altında bir ailenin dramını ortaya koyduğu oyun, dilin tüm çıplaklığıyla gerçeği yansıtıyor. Bu bir film olsaydı eğer nasıl bir kurguyla ortaya konacağını 29 Eylül’de Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde tahmin edebilirsiniz.

3 Pinokyo/Müzikli Çocuk Oyunu

Pinokyo/Müzikli Çocuk Oyunu

Yalnız bir kuklacı olan Gepetto, sevgisini paylaşacak bir çocuk olmasını ister. Mavi Peri bu dileğin gerçekleşmesi için Gepetto’ya yardım eder ve Pinokyo adlı kukla hayat bulur. Gerçek bir çocuk olmak isteyen Pinokyo, sevginin önemini ve yalan söylemenin kötü bir davranış olduğunu 27 Eylül’de Ankara Antares Sanat Merkezi’nde çıktığı maceralarda öğreniyor.

2 Geçmiş Zaman Olur Ki/Müzikal

Geçmiş Zaman Olur Ki/Müzikal

Geleneksel Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Münir Canar’ın ortaya koyduğu eser, Kavuklu ve Pişekar’ı yeniden buluşturuyor. Pişekar’ın büyük ısrarlarıyla Kavuklu, 30 Eylül’de Ankara Çankaya Sahne’de politikaya atılıyor.

1 Vahşet Tanrısı/Kara Mizah

Vahşet Tanrısı/Kara Mizah

2011 yılında Acımasız Tanrı ismiyle beyaz perdeye de uyarlanan Yasmina Reza’nın yazdığı oyun, Fransa’da sorunlu iki çocuğun ailesinin bu sorunu bitirme yolundaki tartışmalarını ele alıyor. Bu modern aileler, gerçeklik çerçevesi içinde birçok konuyu ve acıyı 26 Eylül’de İzmir Konak Sahnesi’nde komediyle harmanlıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.