Hafta Sonu Tiyatroya Doymamızı Sağlayacak 3 Mükemmel Oyun

Temmuz’un ikinci haftasına girerken güzel oyunlar yine bizi bekliyor. Bu hafta sonu da özlediğimiz tiyatroya kavuşabilme ihtimalimiz bize umut aşılarken sahnelenen güzel oyunlar da bu umudu yeşertip büyütüyor. Biz de bu hafta sonu perde açacak 3 tiyatro oyununu sizler için listeledik.

3 Reis Bey

Reis Bey

Kanunu yöneten bir insan değil, kanunun yönlendirdiği duygularından arınmış bir insan olan ceza reisinin insani tarafını görüyoruz. Aslında insanlığın olması için kalbin olması gerektiğini bilsek de taş kalpli sandığımız insanlar kalbinin kırılmaması için etrafını taşla örmüş olabiliyor. Reis Bey’e bu vicdan muhasebesini yaptıran söz ise idam mahkumu bir gencin haykırışları oluyor. Usta kalem Necip Fazıl Kısakürek’in yazdığı oyun Özer Tunca tarafından yönetiliyor. Oyun, 12 Temmuz’da Muğla Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi‘nde perde açıyor.

2 Olay Rusya’da Geçiyor

Olay Rusya’da Geçiyor

Rus tiyatro yazarı olan Anton Çehov’un henüz yazmadığı oyunları görmüş müydünüz? Anton Çehov’la bütünleşmiş bazı karakterler, seyircinin yönelimiyle farklı hikayeler yaratıyor. Doğaçlamanın verdiği bilinmezlik ile Anton Çehov’un bilinirliğiyle bütünleşen oyunu seyirci yazıyor. Bu eşsiz Anton Çehov eseri 11 Temmuz’da İstanbul İstanbulimpro Sahne‘de sergileniyor.

1 Türkiye Kayası

Türkiye Kayası

Bir göç hikayesinden ziyade göç edememe hikayesini ele alan oyun, sınır kapısında trajikomik olaylardan oluşuyor. Bu sınırda bir aile içi yüzleşmeye şahit olurken gitmenin sadece gitmek anlamına gelmediğini de görüyoruz. Gelecek için beslenilen umutlar, geçmişte yaşanan anılarla birleşiyor ve kendimizi çıkmazda buluyoruz. Fehime Seven’in yazdığı, Seval Erözmen Kip’in yönettiği oyun 11 Temmuz’da Ankara İrfan Şahinbaş Açıkhava Yaz Oyunları‘nda İzmir DT tarafından gösteriliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.