Hafta Sonunda Tiyatro Salonlarında Başka Bir Dünyanın Kapılarını Açan Tiyatro Oyunları

Tiyatro sahneleri en ulaşılmaz diyarların kapısını açacak bir anahtara sahiptir. Bu diyarlarda ise herkese dokunabilecek duyguları yansıtırlar. Biz de hafta sonunda tiyatro salonlarında size başka bir dünyanın kapılarını açan tiyatro oyunlarını sizin için listeledik.

5 Olay Rusya’da Geçiyor

Olay Rusya’da Geçiyor

Dünya ve Rus edebiyatı için en önemli isimlerden biri olan Anton Çehov, bu kez yazmadığı bir oyunuyla karşınıza çıkıyor. Seyircilerden gelen yönelimlerle bir Çehov oyunu çerçevesinin içinde bambaşka yerlere uzanıyor. Eskiden Rus’ların ne yaşadığını 3 Ekim’de İstanbul İstanbulimpro Sahne’de müthiş bir doğaçlama tiyatroyla deneyimleyebilirsiniz.

4 Sherlock Holmes’un İntihar Kulübü Macerası

Sherlock Holmes’un İntihar Kulübü Macerası

Arthur Conan Doyle’un ünlü dedektifi, Robert Louis Stevenson’un intihar kulübüne giriyor. Jeffry Hatcher’ın yazdığı oyunda Sherlock Holmes’un bu cinayet oyununda neler yaptığını 3 Ekim’de Trabzon Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde görebilirsiniz.

3 Açık Denizde

Açık Denizde

Tiyatro sahnesinin açık denizlere, açık denizler ise gerçek özgürlüğe açılıyor. Alelade karşınıza çıkabilecek bu özgürlük, alelade özgürlük anlamına gelmiyor. Özgürlük ve adalet kavramlarını 3 Ekim’de Ankara Akün Sahnesi’nde metaforlarla açık denizde keşfedebilirsiniz.

2 80 Günde Devr-i Alem

80 Günde Devr-i Alem

Jules Verne’in ünlü romanını Mark Brown tiyatroya uyarlamıştır. Phileas Fogg, tüm cihanı 80 günde dolaşabileceğini iddia etmiştir. Arkasındaki bir dedektif ise Fogg’un bir suçlu olduğuna inanmıştır. Aşkı ve macerayı 3 Ekim’de İstanbul Mecidiyeköy Büyük Sahnesi’nde yaşayabileceğiniz oyunda tüm dünyayı avuçlarınızda hissedebilirsiniz.

1 Sokakta

Sokakta

Kenan Çinici’nin yazdığı oyun sokakta bambaşka bir hayat olduğunu gözler önüne seriyor. Aslında hep yakında gibi görünen sokaklar, birçok evsiz insana da yuva niteliğinde bulunuyor. Hayatın adeta atar damarı olan sokaklarda yaşayan iki kişinin başından geçen olaylar güldürüyor. Aynı zamanda kadına şiddeti de ele alan oyun 4 Ekim’de Erzurum Medya Sanat Evi Oda Tiyatrosu’nda sahneleniyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.