Haftanın Sonunda Geçmişe Bir Yolculuğa Çıkabileceğiniz Tiyatro Oyunları

Tiyatronun sahnedeki en büyük sihri, izleyenlerin de kendini sahnede hissedebilmesidir. Geçmişle ilgili bir tiyatro oyununda sadece sahnedeki oyuncular da değil seyirciler de onlarla birlikte o zaman ve mekâna hareket eder. Biz de hafta sonunda geçmişte bir yolculuğa çıkabileceğiniz tiyatro oyunlarını sizin için listeledik.

5 Meraklısı İçin “Öyle Bir Hikâye”

Meraklısı İçin “Öyle Bir Hikâye”

Türk edebiyatının köşe taşlarından biri olarak kabul edilen Sait Faik Abasıyanık, 1906 ve 1954 yılları arasında nice eserler üretmiştir. Her şeyi gerçek ve naif anlatımıyla dikkat çeken Abasıyanık’ın gözünden 19 Eylül’de İstanbul Garibaldi Salon 2’de İstanbul’u görebilirsiniz.

4 Gökkuşağının Sonu

Gökkuşağının Sonu

1922 ile 1969 yılları arasında yaşayan unutulmaz sanatçı Frances Ethel Gumm ya da bilinen adıyla Judy Garland, Hollywood’taki eserleriyle ölümsüz olmuştur. Bir efsane olurken yaşadıkları eğlenceli, zorlu ve travmatik olaylara da 19, 22, 24 ve 26 Eylül’de Ankara Akün Sahnesi’nde tanık olabilirsiniz.

3 Eski Fotoğraflar

Eski Fotoğraflar
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Geçen yıl hayatını kaybeden Dinçer Sümer’in kaleme aldığı oyun, yine Dinçer Sümer’in deyimiyle “Çağımıza yaraşan, aydınlık, umutlu, sevgi ve barışla beslenen, onurlu bir yaşam özleminin tragedyasıdır Eski Fotoğraflar.” Eski fotoğraflardaki herkes tanıdık gelebilir. Belki zamanın bir yerde durduğunu 19, 22, 24, 26 ve 29 Eylül’de Sivas Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde düşünebilirsiniz.

2 Aziz Dostum Çehov

Aziz Dostum Çehov

1860-1904 yılları arasında yaşayan Anton Çehov, bir geçiş dönemini kalemiyle gelecek nesillere tutarlı bir şekilde anlatmayı başarmıştır. Çehov, Bir Evlilik Teklifi ve Tütünün Zararları’nda zaman ve mekân değişse de insanın değişmediğini gösteriyor. Geçmişe de gitseniz aynı insan olacağınızı 19, 22, 24 ve 26 Eylül’de İstanbul Mecidiyeköy Büyük Sahnesi’nde düşünebilirsiniz.

1 Bir Nefes Dede Korkut

Bir Nefes Dede Korkut

Çok eskilere dayanan Dede Korkut, yarı efsanevi bir bilge olup Oğuz Türklerinin bilinen en eski destanlarının da anlatıcısıdır. Anlattığı bu destanlardan geçmişten bu zamana, bu zamandan da daha ileriye bir anahtar ve bir yol olmuştur. Gökçe Kurt Elitez’in derlediği, yönettiği ve oyuncu kadrosunda yer aldığı oyun 19, 22, 24 ve 26 Eylül’de İstanbul Üsküdar Tekel Sahnesi’nde yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.