Haftanızı Güzelleştirecek 5 Tiyatro Oyunu

Temmuz’un ortasına gelirken havadaki sıcaklık yüksek bir seviyeye ulaşıyor. İçimizi rahatlatacak şeyse tiyatro oyunları olacak. Yazın tam ortasında tiyatro oyunlarıyla bu haftayı güzelleştirebiliriz. Biz de sizin için bu hafta perdesini açacak 5 tiyatro oyununu listeledik.

5 Komedya

Komedya

2010’da Alternatif Tiyatro’da çıkan doğaçlama tiyatro gösterisinin konularını medya belirliyor. Sürekli güncel esprilerle ve seyircilerle birlikte sahnede yer alan Komedya, 17 Temmuz’da Kocaeli Alternatif Tiyatro’da perdelerini açıyor.

4 Kadınlar Erkekler İlişkiler Çelişkiler

Kadınlar Erkekler İlişkiler Çelişkiler

Herkesin bildiği ama bilinmesini istemediği ilişkideki gerçeklerin anlatılıyor. Bir yandan şaşıracağınız bir yandan da gülmekten kendinizi alamayacaksınız. Kaan Erkam’lı tiyatro oyunu 18 Temmuz’da İstanbul Oda Tiyatrosu’nda gösteriliyor.

3 Olay Rusya’da Geçiyor

Olay Rusya’da Geçiyor

Rus tiyatro yazarı olan Anton Çehov’un henüz yazmadığı oyunları görmüş müydünüz? Anton Çehov’la bütünleşmiş bazı karakterler, seyircinin yönelimiyle farklı hikayelere giriyor. Doğaçlamanın verdiği bilinmezlik ile Anton Çehov’un bilinirliğiyle bütünleşen oyunu seyirci yazıyor. Bu eşsiz Anton Çehov eseri 18 Temmuz’da İstanbul İstanbulimpro Sahne‘de sergileniyor.

2 Mucize

Mucize

Kapıda bir postacı var ama gerçek olduğunu nereden bilebiliriz? Şehirde nam salmış bir hırsız postacı olması her cümleyi soru işaretiyle noktalıyor. Ankara CerModern Açıkhava Sahnesi’nde 17 Temmuz’da bu oyun sizlerle buluşuyor.

1 Keşanlı Ali Destanı

Keşanlı Ali Destanı

Haldun Taner’in yazdığı efsane oyun; masumken mahkum, mahkumken kahraman olan bir yiğidi ele alıyor. Yiğit ne yiğit ama bir de imkansız bir aşka tutulmuş. Bu kahramanlık parodisi oyun, 18 ve 19 Temmuz’da Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sergileniyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.