Mahzuni Şerif – Devri Mahzuni 22 Eylül’de Antalya Açıkhava Tiyatrosu’nda

Halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif’in yaşam öyküsünü anlatan Devri Mahzuni, 22 Eylül Salı günü Antalya Açıkhava Tiyatrosu’nda seyircilerin karşısında olacak.

1964 yılından itibaren pek çok önemli eseri gelecek nesillere miras olarak bırakan ve halkın gönlünde taht kuran Mahzuni Şerif, vefat ettiği 2002 yılına kadar halkın sevdiği bir sanatçı olmayı başarmıştı. Devri Mahzuni oyununda da; ozanın çocukluğundan ve köy yaşamından başlayan sanat yaşamı, Yılmaz Güney ile yollarının kesişmesi, güzel türküleri, bilinmeyen yanları ve belki de en önemli özelliği olan halkın yanında yer aldığı yaşam felsefesi ele alınıyor.

Ankara Birlik Tiyatrosu tarafından hayata geçirilen proje; Ozan Ekrem Ataer ve Mikail Değirmenci’nin türkü yorumladığı, video teknikleri ile geçmişe dönmemizi, usta oyuncularıyla kendimizi Mahzuni bir Devirde hissetmemizi sağlıyor. Ankara Birlik Tiyatrosu da kaybettiğimiz değerleri kazanmamızı amaçlayarak seyirciye unutulmaz bir akşam yaşatıyor.

Ali Mahzuni ve Yiğit Mahzuni’nin müzik ve metin danışmanlığı yaptığı oyunun yönetmenliğini Murat Sarı üstlenirken, hikayenin oyunlaştırılmasını da Hakan Güneri üstleniyor. Ali Öztürk’ün 2017 yılında yayınladığı Devri Mahzuni adlı kitaptan sahnelere uyarlanan oyunda Anadolu insanının feryadını, özlemini, sevdasını hissedeceksiniz. Mahzuni Şerif – Devri Mahzuni oyununun biletlerine Biletinial üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gösterinin teaserını gelin hep birlikte izleyelim!

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.