Bu Hafta Kırmızı Perdeyi Karanlığıyla Dolduracak Tiyatro Oyunları

Dünya büyük bir tiyatro sahnesi gibidir.” der William Shakespeare. Öyleyse gerçek hayattaki her şey de tiyatro sahnesinde işlenilebilir. Biz de bu hafta gerçek hayatın karanlık yönlerini ele alan tiyatro oyunlarını sizin için listeledik.

5 Ölümcül Oyun

Ölümcül Oyun

Kariyerinin zirvesindeki bir kadının, kolay yoldan istediklerini elde etmeye çalışan bir adamın ve her şeyden habersiz bir güvenlik görevlisinin yer aldığı oyun, geçmişle bugün arasındaki hesaplaşmayı ele alıyor. Aynada sadece yüzünüzün değil, yüzünüzdeki geçmiş izlerinin de göründüğünü 22, 24 ve 26 Eylül’de Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde fark edebilirsiniz.

4 Akşam Yemeği

Akşam Yemeği

Herman Koch’un gerçek bir olayı taşıdığı Akşam Yemeği adlı roman Kees Prins tarafından da tiyatroya uyarlanmıştır. Üç gencin evsiz bir kadını hayatına son verdikleri olaydan sonrasını ele alan oyun, gençlerin ailelerini bir akşam yemeği masasında topluyor. Ailelere sorulan keskin uçlu soruların cevabını 22, 24 ve 26 Eylül’de Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosu’nda alabilirsiniz.

3 Yastık Adam

Yastık Adam

Karanlık masalların ve cinayetlerin ele alındığı bir sorguda bulunan insanların sıra dışı geçmişlerine bir yolculuk gerçekleştirebileceğiniz oyun, insanlık kadar eski bir davranış olan şiddeti ele alıyor. Şiddetin açtığı sonuçları ve kurbanlarının kaçmak için aradığı trajikomik yolları 22, 24 ve 26 Eylül’de Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Salon’da görebilirsiniz.

2 Sherlock Holmes’un İntihar Kulübü Macerası

Sherlock Holmes’un İntihar Kulübü Macerası

Ünlü dedektif Sherlock Holmes, içinde Avrupa’nın en etkili isimlerinin yer aldığı bir oyuna dahil olur. Bu oyun bir cinayet oyunudur. Bulundukları ortam ise bir intihar kulübüdür. Sherlock Holmes’un orada olma nedenini, Watson’ın onu oradan kurtarıp kurtaramayacağını ise 22, 24 ve 26 Eylül’de Trabzon Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde öğrenebilirsiniz.

1 Ted Bundy

Ted Bundy

Ted Bundy, tarihte ilk kez seri katil tanımının kullanılmasına sebep olmuştur. Psikoloji ve hukuk alanında da kendini geliştirmiştir. Hapishaneden ikinci kez kaçtığında bile hala birçok insanın kendisinin masum olduğunu düşünmesini sağlamıştır. Ted Bundy’nin hayatının son anları ise 23 Eylül’de Ankara Çankaya Sahne’de canlanıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.