Önümüzdeki Hafta Perdenin Arkasında Sizi Bekleyecek 5 Tiyatro Oyunu

Bekletilmek hoş bir şey değildir. Bu sefer bekleyen değil beklenen olabilirsiniz. Uzun süre tiyatro salonlarının açılmasını bekledik. Önümüzdeki hafta ise tiyatro oyunları perde arkasında bizi bekliyor. Biz de sizin için perde arkasındaki 5 tiyatro oyununu listeledik.

5 Yönetmenin Seçimi

Yönetmenin Seçimi

Seyircilerin yönelimleriyle birlikte filmler çekiliyor. Birbirinden farklı filmlerin en beğenileninin finalini de izleyebiliyoruz. Yazılmamış filmlerin yönetmenleri tarafından çekilen filmler, 24 Temmuz’da İstanbul İstanbulimpro Sahne’de yer alıyor.

4 Kadınlar Erkekler İlişkiler Çelişkiler

Kadınlar Erkekler İlişkiler Çelişkiler

İlişkilerdeki gerçekler gün yüzüne çıkıyor. Her ilişkide farklı sonuçlar gösteren sebepler, her çelişkide aynı çıkmaza giren düşünceler ve her ilişkide farklı karakterlerdeki kadınlar ve erkeklerin konu edinildiği gösteri 25 Temmuz’da İstanbul Oda Tiyatrosu’nda kahkahaya perde açıyor.

3 Küçük Amerika

Küçük Amerika

Asırlar sonra 2020’yi maskeler temsil edebilir. Küçük Amerika oyununda ise Tennessee Williams’ın zamanına gidiyoruz. Onun yazmadığı oyunları izliyoruz. Seyircilerin de yönelimiyle ortaya çıkan gösteride bir küçük Amerika’da yaşıyoruz. Tek perdelik doğaçlama tiyatroyu, 25 Temmuz’da İstanbul İstanbulimpro Sahne’de izleyebilirsiniz.

2 Buzlar Çözülmeden

Buzlar Çözülmeden

Aklın firar ettiği beyinlere delilik hücum eder. Bir de firar eden delilerin aklın yolunu göstermesi var ki işte bu konumuzu özetler niteliğe sahiptir. Akıllı da deli de insandır, candır. Kendi aklıyla başkasını deli yerine koyana ne denir? Bu klasik eser insana insanlığı gösteriyor. Antalya Devlet Tiyatroları tarafından oynanan bu oyunu 23-25 Temmuz tarihleri arasında Ankara İrfan Şahinbaş Açıkhava Yaz Oyunları’nda izleyebilirsiniz.

1 Keşanlı Ali Destanı

Keşanlı Ali Destanı

İmkansızlığın en canhıraş durumu olan aşkın yükünü omuzlarken yiğitliğinden de vazgeçemeyen Keşanlı Ali’nin hikayesini izliyoruz. Zilha’nın aşkıyla tutuşurken işlemediği bir suçla mahpusa düşen Keşanlı Ali’nin hikayesini usta tiyatrocu Haldun Taner yazmıştır. Oyun, 20 ve 21 Temmuz’da Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda perde açıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.