Önümüzdeki Hafta Şehirlerinin Sanat Ruhunu Besleyecek Tiyatro Oyunları

Tiyatro, doğrudan bir iletişimdir. Sahne ile seyirci arasında hiçbir yanılsama yoktur. Her şey o anda gerçekleşir. O anda o yerde olduğunuzda tiyatronun verdiği her güzel hisse kavuşabilirsiniz. Biz de sizin için farklı şehirlerden izleyebileceğiniz tiyatro oyunlarını listeledik.

5 Aşk Bir Şey Değildir

Aşk Bir Şey Değildir

Aşkın ne olduğu, tarifinin nasıl olduğu, neden olduğu hep merak edilir. Bu kadar anlam yüklenen aşkın bir şey olmadığı yanıtı tatmin edici de olamaz. Belki de çok şey olduğu içindir. Aşka 15, 17 ve 19 Eylül’de Trabzon Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde yanıt aranıyor.

4 Pusuda Öç

Pusuda Öç

Herkes pusuda baba yurdunda, eğitimini tamamlayan Yaşar’ı bekliyor. Haince kurulan planlar bekliyor. Hesabı ödenmesi gereken bir öç bekliyor. Ta içimizden bir hikaye 15, 17 ve 19 Eylül’de Van Kültür Merkezi Sahnesi’nde sizi bekliyor.

3 Yastık Adam

Yastık Adam

Bir soruşturmadaki insanların sıra dışı geçmişlerinin ele alındığı oyunda şiddetin toplumun içine nasıl işlediğini görebilirsiniz. Bir zincir gibi tüm halkaların birbirini takip ettiği bu sonsuz döngüden kurtulmak için uygulanan yöntemlerin saçmalığı ise güldürüyor. Bazı olguların birbirine karıştığı bir dünyaya 15, 17 ve 19 Eylül’de Antalya Haşim İşcan K.M Küçük Salon’da yolculuk edebilirsiniz.

2 Bir Nefes Dede Korkut

Bir Nefes Dede Korkut

Gökçe Kurt Elitez’in hem derlediği hem yönettiği hem de Ziya Serkan Doğan, Fuat Yıldız ve Bahri Çakır’la sahnede yer aldığı oyun yaşamın bilincini, hissedebileceğimiz hikayeler anlatıyor. Kalbin gerçek sesini 15, 17 ve 19 Eylül’de İstanbul Üsküdar Tekel Sahnesi’nde duyabilirsiniz.

1 Eyvah Nadir

Eyvah Nadir

Nadir, eyvah demenin bir zaaf olduğunu düşünüp bundan kaçınır. Tabii ki eyvah dememek bir kaçış yolu sayılmaz. Sahnedeki trajikomikliği seyirciyle paylaşan Nadir, aslında tüm insanoğlunun bir mücadelesini yansıtıyor. Ahmet Meriç Önel’in yazdığı oyun 15, 17 ve 19 Eylül’de Ankara Küçük Tiyatro’da sahneleniyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.