Temmuz Ayında Mutlaka İzlemeniz Gereken 4 Farklı Şehirden 4 Tiyatro Oyunu

Tiyatro salonları 1 Temmuz’dan itibaren yeniden perdelerini seyircilerine açtı. Böylelikle çok sevilen oyunlarla yeniden buluşabiliyoruz. Biz de sizin için Temmuz oyunda mutlaka izlenmesi gereken 4 farklı şehirden 4 tiyatro oyununu listeledik.

4 Akide Şekeri

Akide Şekeri

Eski bir İstanbul komedisini ele alan ve ortaoyunu tipleriyle bezenmiş bu oyun; sazıyla sözüyle, kavuklusuyla pişekarıyla öne çıkıyor. “Bir ev ararken Akide, gönlü düşer bir yiğide”temalı oyun, 23-26 Temmuz arasında Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneleniyor.

3 Ankara Gazinosu

Ankara Gazinosu

Ankara Devinim Tiyatro, Bambu Tiyatro ve Gri Şehir Tiyatrosu’nun işbirliğiyle ortaya çıkan kabere; mizah, müzik ve hiciv barındırıyor. Skeçleriyle ve canlı müziğiyle sahnede boy gösterecek Ankara Gazinosu, 23 Temmuz’da Ankara CerModern Açıkhava Sahnesi’nde perde açıyor.

2 Radyo-yu Hümayun

Radyo-yu Hümayun

1. Dünya Savaşı arifesinde İstanbul’a gidiyoruz. Mütevazi bir hayat süren Hayri ve Hayrünnisa, Hayri’nin işini kaybetmesiyle trajik bir yola girer. Şantaj, entrika ve aksiliklerin de üst üste geldiği oyun, İzmir Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda 28 ve 29 Temmuz’da gösteriliyor.

1 Yönetmenin Seçimi

Yönetmenin Seçimi

İstanbulimpro Sahne’de “Mürettebat” adlı ekibin ortaya koyduğu oyunda birbirinden farklı filmler çekiliyor. Seyircinin yönelimleriyle ortaya çıkan filmlerde yine seyircilerin en beğendiği oyunun finalini görebiliyoruz. Yazılmamış filmlerinin yönetmenleri tarafından çevrilen filmlerin yer aldığı oyun 24 Temmuz’da İstanbul’da sahneleniyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.