Temmuz Ayında Perde Açan Son 3 Tiyatro Oyunu

Uzun bir pandemi sürecinden sonra Temmuz ayıyla perdelerini açan tiyatro salonlarıyla en sevdiğiniz oyunlarla buluşabildiniz. Yeni normalleşme şartlarına uyulan ve azami dikkat ve tedbir sergilendiği Temmuz ayının sonlarına gelirken bu günleri de tiyatro oyunlarıyla süsleyebilirsiniz. Biz de sizin için Temmuz ayının son günlerinde perde açan 3 tiyatro oyununu listeledik.

3 Skeç Gecesi

Skeç Gecesi

BKM Mutfak Çocuk Atölyesi’yle birlikte BKM Mutfak Kıbrıs’ta 4 gün boyunca belirli yaş gruplarına özel skeç gecesi olacak. 27 Temmuz’da 13-15, 28 Temmuz’da 8-12, 29 Temmuz’da 5-7 ve 30 Temmuz’da 8-12 yaş grupları için skeç gecesi düzenleniyor. 4 gün sürecek etkinlik Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane Salon 4’te gösterilecek.

2 Radyo-yu Hümayun

Radyo-yu Hümayun

1. Dünya Savaşı’nın biraz öncesine gidiyoruz. Hayri ve Hayrünnisa çiftinin mütevazi hayatı, Hayri’nin işsiz kalmasıyla stresle yoğruluyor. Bir de beklenmeyen misafirlerin katılımıyla artık çift için aksilikler bir silsile olarak devam ediyor. Gerçek hislere dokunan bu varsayımsal hikaye, 28 ve 29 Temmuz’da İzmir Bornova Bel. Şehir Tiyatrosu Ayfer Feray Açıkhava Sahnesi’nde sergileniyor.

1 Akide Şekeri

Akide Şekeri

Akide’nin ev ararken gönlünü kaptırdığı delikanlı, Akide’nin babasından da onay alır. Akide’nin babası, başta zengin ve varlıklı olduğu için onay verdiği delikanlının bu varlığı yitirmesiyle onayını geri çeker. Delikanlı, Kavuklu ve Pişekar’la bir olur ve Akide’nin babasını ikna etmeye çalışır. Eski İstanbul komedisinin ortaoyunu şeklinde sahnelendiği Akide Şekeri, 26 Temmuz’da Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sizlerle buluşuyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.