Tutunamayanlar 29 Eylül’de Ankara Yenimahalle Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda

Oğuz Atay’ın ünlü eserinden uyarlanan Tutunamayanlar, 29 Eylül’de Ankara Yenimahalle Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda seyircilerine perdesini açacak.

Türk edebiyatında unutulmaz eserleriyle hatırlanan Oğuz Atay, bu eserlerle kendinden sonra gelen her nesle ilham vermeyi de başarmıştır. Tutunamayanlar oyunu da Oğuz Atay’ın 1972’de yayınlanan romanından uyarlanmıştır. Oyun, genç bir mühendis olan Turgut Özben’in yakın bir arkadaşının intihar haberini almasıyla başlar. Turgut bu intiharı aydınlatmak için arkadaşının yakın çevresiyle görüşmeler yapar. Bu görüşmelerin de sonucunda arkadaşının intihara adım adım giden yolu öğrenir. Arkadaşı bilgili bir insandır ama toplumdan ötekileşmenin sonucunda yalnızlığıyla baş başa kalmıştır. Turgut da elde ettiği tüm verilerle birlikte kendini, kendiyle bir hesaplaşma içerisinde bulur.

İnsanların modernize edilmiş hayatlar içerisinde nasıl sıkıştığını anlatan oyun, günümüzde her kalbe dokunabilecek bir yapıya bürünüyor. De Tiyatro, bu oyunla hem usta yazarımız Oğuz Atay’ı kendi hatırasıyla anmamızı, hem de kendi içimizdeki sıkışmışlığı fark etmemizi sağlıyor.

De Tiyatro tarafından sahnelenen bu oyun Serhat Barış’ın muhteşem bir tek kişilik performansıyla seyircilerini büyülüyor. Yönetmen Ant Aksan ve Serhat Barış’la birlikte Ayça Üzüm ve Heves Berksu’nun düzenlediği metin, romanı okuyanların farklı bir deneyim kazanmasını da sağlıyor. Bu farklı deneyim 29 Eylül’de Ankara Yenimahalle Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleşecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.