2000’li Yıllardan En İyisine Aday Romantik Filmler

Romantik film dünyasına en iyisinden giriş yapmak isteyenlere; 2000’li yıllarda vizyona girmiş ve etkisi uzun yıllar devam etmiş romantik filmleri listeledik.

5 Her

Her

Dilimize Aşk olarak çevrilen film belki de listemizin en iyi farklı. Yönetmenliğini ve senaristliğini Spike Jonze’un üstlendiği, romantik dram ve bilimkurgu türlerindeki bu film OSCAR’da En Özgün Senaryo ödülünün de sahibi olmuştu. Joker filmi ile En İyi Oyuncu ödülünü alan Joaquin Phoenix’in oyunculuğu ve Scarlett Johansson’ın seslendirmesiyle yer aldığı filmde; bir yazılım ile bir insanın aşkına şahit oluyoruz.

4 Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

Listenin en unutulmaz filmleri arasında yer alan yapımın; En İyi Öpüşme ve En Özgün Öpüşme gibi ödülleri var. İki sevgili arasında küçükken başlayan küçük bir oyunun, yıllar geçse de nasıl devam edebileceğini ve büyük bir aşka şahit olabileceğimizi bizlere gösteriyor.

3 Lost in Translation

Lost in Translation

En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü’nü de almayı başaran yapımda; Scarlett Johansson ve Bill Murray’ın unutulmaz oyunculuğuna şahit oluyoruz. Akademi’deki toplama 4 adaylıkla karşımıza çıkan yapım; Scarlett Johansson’un oyunculukta yükselişe geçtiği yapım olabilir.

2 Notebook

Notebook

Dilimize Not Defteri olarak çevrilen filmin yönetmenliğini Nick Cassavetes üstlenmiştir. Nicholas Sparks’ın aynı isimli romanından uyarlanan filmin başrolünde Ryan Gosling ve Rachel McAdams; 1940’ların başlarında yaşayan, birbirlerine çok aşık bir çifti canlandırıyorlar. Film aynı zamanda En İyi Öpüşme Sahnesi ve En Sıkı Öpüşme Sahnesi gibi ödüllerin de sahibi olmuştur.

1 Eternal Sunshine of the Spotless Mind 

Eternal Sunshine of the Spotless Mind 

Jim Carrey’in sadece komedi oyuncusu olmadığını ispatladığı film; gelmiş geçmiş en iyi romantik filmler arasında sayılabilir. Senaryosunu Michel Gondry, Charlie Kaufman ve Pierre Bismuth birlikte yazmıştır. Kaufman ve Bismuth En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü’nü kazanmıştır. Film senaryo yazımı anlamında da gelecek nesillere adeta ışık tutmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.