Biter Bitmez Dans Kursu Araştırmanıza Yol Açacak 5 Film

Dans etmeyi de izlemeyi de seviyorsanız bu filmler tam da size göre. Evde yeni figürler denetecek, Salsa diye niyetlenip halk oyunları kursuna yazdırtacak ve dans sahneleriyle efsaneleşmiş 5 filmi sizler için listeledik. Gelin hep birlikte bu filmlere göz atalım.

5 Kuralsızlar

Kuralsızlar

Antonio Banderas gibi bir efsaneden dans eğitimi alabileceğiniz film, 2000’lerin ortasına gidip “vay be” demenize neden oluyor. Yönetmenin eski bir klip yönetmeni olduğunu düşündüğünüzde bu film, uzun metrajlı bir dans şovu olarak da nitelendirilebilir. Kareografilerden mutlaka kendinize bir şeyler çıkarabileceğiniz film, “dansta kural yoktur, ruh vardır” temasıyla içinize işliyor.

4 Cumartesi Gecesi Ateşi

Cumartesi Gecesi Ateşi

John Travolta, dans sahneleri konusunda ne kadar da muhteşem bir oyuncu olduğunu bu filmde çok iyi gösteriyor. Canlandırdığı Tony karakteri de buna paralel olarak olarak tam bir dans tutkunu olunca size seyir zevki yüksek bir dans sahnesi izlemek kalıyor. 70’lerin diskolarından zaman ötesi bir dans şovu için Cumartesi Gecesi Ateşi’ni yakmanın tam zamanı diyoruz.

3 Polis

Polis

Onur Ünlü’nün yönetmenliğini üstlendiği, Haluk Bilginer ve Özgü Namal’ın unutulmaz sahnelere imza attıkları, Murat Cemcir’i izleyebildiğimiz bu filmde, John Wick‘in getir götürünü yapacağı Musa Rami‘nin hikayesini izliyoruz. Filmin heyecanlı giden hikayesinin tam da ortasında ‘çat’ diye karşımıza çıkan dans sahnesi, unutulmazlar arasında yerini almayı başardı.

2 Her Çocuk Özeldir

Her Çocuk Özeldir

Hint sinemasında değerli olan dansların belki de en anlamlısı bu filmde gerçekleşiyor. Bir eğitimcinin (ki bu da Aamir Khan oluyor) çocuklara neşe içinde bir öğrenim sağlarken yaptığı bu dans, hem kolay bir şekilde eşlik edilebilip, hem de eğlenceli bir an yaşatabiliyor. Film, “herkes özel herkes farklı, böyle güzel böyle kalsın” temasıyla yüreklere dokunuyor.

1 Maske

Maske

Bir çizgi roman uyarlaması olan film, “herkes maskelerinin arkasına saklanıyor” deyiminin gerçekleşmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. Vampirler gibi gece yaşayan maske, gündüz ise sıradan bir memur olmasına karşın bilinçaltında bir cevher barındırıyor. O bilinçaltından çıkan muhteşem dansçı ise harika şovlar izlememize sebep oluyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.