Büyüleyici Aşk Hikayeleriyle İzlenmesi Gereken Fantastik Romantik Filmler

Aşkın kendisi büyülü bir havaya sahiptir. Tabii düşsel bir senaryoyla bu hava daha da yoğunlaşabilir. Bu yoğun hava da beyaz perdede izlediğimiz en güzel filmleri oluşturuyor. Biz de büyüleyici güzellikteki aşk hikayelerinin yer aldığı fantastik romantik filmleri sizin için listeledik.

5 Hayalimdeki Aşk

Hayalimdeki Aşk

Başarılı bir yazar olan Calvin genç yaşında bu yükselişe rağmen bir gün tıkanır. Adeta ilham perisi uçmuştur. Bu durumdan kurtulmak içinse yeni bir romanın içine girer ve aşık olacağı kadını kelimeleriyle şekillendirmeye başlar. Fakat kelimeleriyle şekillenen bu kadın bir hafta sonra ete kemiğe bürünmüştür.

4 Kış Masalı

Kış Masalı

Hırsızlık yaparak hayatını devam ettirmeye çalışan bir adam bir gün girdiği evlerin birinde yakalanır. Yakalandığı şey bir polis değil bir kadın ve bir aşktır. Kadın o olaydan sonra hayatını kaybettikten sonra adam da kim olduğunu unuttuğu bir zamanda kendini bir süper güçle bulur.

3 Ölümsüz Aşk

Ölümsüz Aşk

Hiç yaşlanmamak ne kadar ödül gibi görünse de bu dünyada çekilebilecek en büyük cezadır. İşte bir kadın da yaşadığı bir kaza sonucu bu büyüye sahip olur ve asla yaşlanmaz. Bunun için de insanlara bağlanmaktan ve sosyal bir hayat yaşamaktan çekinir ta ki bir erkek ona hayatı ve aşkı öğretene kadar.

2 Yıldız Tozu

Yıldız Tozu

Aşık bir kalbin insana yaptırabileceklerinin sınırı olmadığını gösteren film, sevdiği kadının kalbini kazanmak için kayan bir yıldız yakalamaya söz veren adamın hikayesini anlatıyor. Bu yıldızın peşinden giderken olağanüstü engellerle karşılaşır. Charlie Cox ve Claire Danes’in başrolde olduğu filmin oyuncu kadrosunda Robert De Niro da yer alıyor.

1 Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

Bir saatçi oğlunu savaşta kaybettikten sonra onu geri getirmek için bir tren istasyonunun saatinin geri doğru işlemesini sağlar. Geçen zamanda Benjamin gençleşirken sevdiği kadınsa yaşlanmaya devam eder. David Fincher’ın yönettiği filmde Brad Pitt ve Cate Blanchett başrolde yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.