Cehennem Temalı 5 Film

Görmek isteyeceğimiz son yer olan cehennem temasında yapılmış ve kendini izletmiş birçok yapım bulunuyor. “Cehennemin görüntüsü uzaktan hoş gelir.” temasıyla bizleri içine çekmiş 5 cehennem temalı filmi sizin için listeledik.

5 Spawn

Spawn

Bu hayatta en çok istediğimiz şey için verebileceğimiz en büyük şey ruhumuzdur. Eşini son bir kez görmek için üstlendiği sorumluluk dehşet verici bir büyüklüktedir. Bir çizgi roman uyarlaması filmde bir bakış için cehennem ordusunun komutanlığını üstlenen adamın bu orduyla yapacağı şey ise insanları tarihten silmektir. Bu durum karşısında vereceği tepki ise beklenenden farklıdır.

4 Faust

Faust

Merak uğruna şeytanla anlaşma yapan insanların hikayesi olan Faust, 1913’ten beri birçok kez uyarlanmıştır. Bu çalışmalar da birbirinden farklı bakış açıları ve farklı teknikler göstermiştir. 2011 yapımı Alexandre Sokourov yönetmenliğindeki film ise dram dolu hikayenin içinde düşüncelerimizi sürekli aktif tutuyor. Şeytanla anlaşma yapan tek varlığın insan olduğunu düşünmek de bunlardan biri oluyor.

3 Cehennem Yolu (Hellbound: Hellraiser II)

Cehennem Yolu (Hellbound: Hellraiser II)

Gidilebilecek en kötü yol olan Cehennem Yolu aslında bir yapboz ile açılıyor. Bu yapbozu yapanlar cennete giderken başarısız olanlar cehennemle karşılanıyor. Hatasız kul olmayacağı gibi hataların da bedelsiz kalmayacağını anladığımız film büyük bir bedeli gözler önüne seriyor.

2 Constantine

Constantine

İntihar sonrasında cehenneme giden fakat bir güçle beraber bir şansa da sahip olan John dünyada iyilik yapmaya çalışıyor. Karşısına çıkan bir fırsat gibi görünse de şeytanların dünyaya girmesi John’un da bir savaş içinde bulunmasını gerektiriyor. Bu savaşta tarafsız olamayacak olan baş karakteri Keanu Reeves canlandırıyor.

1 Hellboy

Hellboy

Nereye ait olduğunu bilmeyen bir yaratığın yolunu bulmaya çalışırken bir yandan da bir savaşı bitirmeye çalışan Hellboy, Hitler’den etkilenilmiş bir çizgi romanın uyarlamasıdır. Cehennemin ateşlerinin kanı temsil ettiğini düşündüğümüz filmin başrolünde ise Black Widow‘da Kızıl Muhafız olarak gördüğümüz David Harbour yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.