Çığlıkların Kahkahayla Birleştiği 5 Korku Komedi Filmi

Korku filmlerinde duymaya alışkın olduğumuz çığlıklarla komedi filmlerinde duymaya alışkın olduğumuz kahkahaları bir filmde duyabilirsiniz. Korku ve komedi, sinemada çok iyi sonuçlar çıkartan iki türdür. Biz de sizin için çığlıklarla kahkahanın muhteşem uyum sergilediği 5 korku komedi filmini listeledik.

5 Cemetery Man

Cemetery Man

İtalya’nın küçük bir kasabasının mezarlığında bekçilik yapan Francesco Dellamorte’nin bu mezarlıkta bir görevi daha vardır. Mezardan uyanan ölülerin kafasını uçurması gerekir. Ölümle bu kadar iç içe olan Dellamorte için artık aşkın anlamı da farklılaşır. Öyle ki Sezen Aksu‘nun bir şarkısı da filme eşlik ediyor.

4 Komşum Bir Vampir

Komşum Bir Vampir

Genç bir lise öğrencisinin gece izlediği korku filmi onun hayat görüşünü oldukça değiştirir. Yeni taşınan komşuları artık onun gözünde birer vampirdir. Korku filminin etkisi geçene kadar ise bu lise öğrencisinin kendisini koruması gerekir.

3 Ölüm Günün Kutlu Olsun

Ölüm Günün Kutlu Olsun

Bir üniversitelinin monoton hayatı maskeli bir katille değişiyor. Aslında hayatının değişmesi onu başka bir monotonluğa itiyor. Bu katil tarafından ölmesine rağmen ertesi gün uyanıyor. Böylece katilin kim olduğunu öğrenene kadar aynı ölüm günü tekrar ediyor.

2 Zombilerin Şafağı

Zombilerin Şafağı

Zombi filmlerin parodisi niteliğindeki bu film, yürüyen ölüleri güldüren ölüler olarak karşımıza çıkartıyor. İngiliz komedisine de güzel bir örnek olan Zombilerin Şafağı, Edgar Wright tarafından yönelirken başrolünde Simon Pegg yer alıyor.

1 Korkunç Bir Film

Korkunç Bir Film

Parodi filmlerin de en popüler örneklerinden olan bu film serisinde birçok korku filmine göndermeler görebilirsiniz. Serinin ilk filminde Çığlık, Geçen Yaz Ne Yaptığımı Bilmiyorum, Cinnet ve Altıncı His filmlerinin eğlenceli hallerini görüyoruz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.