Çizgi Film Olamayacak Kadar Karanlık 5 Anime Filmi

Bir Japon çizim şekli olarak da bilinen anime filmler özellikle ülkemizde çok fazla geniş bir kitle tarafından takip ediliyor. Genellikle mangalardan uyarlanmış animeler dizi veya filmlerde yer alıyor. Biz de sizin için 5 karanlık temalı anime filmini listeledik.

5 GYO: Tokyo Fish Attack

GYO: Tokyo Fish Attack

Dünyayı hemen hemen her şey ele geçirmeye çalışmıştır ama bu kez katil çok içimizden çıkıyor. Dünya’nın da içinden çıkıyor. Köpek balıkları gibi deniz canlıları Tokyo yollarına çıkmanın yolunu demir bacaklarda buluyor ve insan ırkına karşı bir tehdit oluşturuyor. Bilinenin çok fazla dışına çıkan filmi Takayuki Hirao yönetiyor.

4 Demon City Shinjuku

Demon City Shinjuku

İblislerin ve insanların çatışmada olduğu bir kıyamet senaryosunda iblislerin galip gelmesiyle hikaye başlar. Bu çatışmada iblisleri temsil eden Rebi Ra ve insanları temsil eden Genichiro mücadele etmiştir. Genichiro’nun oğlu ise yıllar sonra damarlarında dolaşan kanın kimin kanı olduğunu bilmeden dünyayı kötülükten uzak tutmaya çalışıyor. 1988 yapımı filmi Yoshiaki Kawajiri yönetiyor.

3 Paprika

Paprika

2006 yapımı film, kendisinden 4 yıl sonra çıkan Inception (Başlangıç) filmine de ilham kaynağı olmuş olabilir. Rüya ve gerçeklik arasındaki bağın çözüldüğü ilk düğüm ise; terapi için yapılan ve rüyalara girmeyi sağlayan bir cihazın çalınmasıyla başlıyor. Bu şekilde bir asansördeymişçesine bilinçlerin altına yolculuğa çıkıyoruz. Yapımı 2010 yılında vefat eden Satoshi Kon yönetiyor.

2 Vampir Hunter D: Bloodlust

Vampir Hunter D: Bloodlust

Vampirlerin ve şeytanların kol gezdiği bir dünyada geçen anime film; bir vampir ve bir insandan olan, “dampir” adı verilen, D kanını taşıyan bir canlının macerasını ele alıyor. Vampir Hunter D filmindeki ana karakteri aynı olan fakat bambaşka bir olay örgüsüne sahip filmin yönetmenliğini ise Yoshiaki Kawajiri üstleniyor.

1 Jin-Roh: Kurt Tugayı

Jin-Roh: Kurt Tugayı

Kırmızı Başlıklı Kız masalının yetişkinler için olanı cinsinden tabir edebileceğimiz bu film, paralel bir evrende Japonya için bambaşka bir siyasi durum kurgulamıştır ve bizi gerim gerim germeyi başarmıştır. Mamoru Oshii’nin mangasından uyarlanan film, müzikleriyle de dikkatleri çekmiştir. Filmin yönetmenliğini Hiroyuki Okiura yapmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.