En İyi Uyarlama Filmlerin Yönetmeni Joe Wright’ın Kitap Uyarlaması Filmleri

İngiliz yönetmen Joe Wright, uyarlama filmler konusunda becerisini göstermiştir. Yakın zaman önce şair Savinien Cyrano de Bergerac’ın hayatını anlatan Broadway müzikalinin de beyaz perdeye uyarlamasında yönetmen koltuğunda oturacağı belli olmuştu. Biz de sizin için Joe Wright’ın kitap uyarlaması filmlerini listeledik.

5 Pan

Pan

James Matthew Barrie’nin Peter Pan eserinin sinema uyarlamalarından biri olan film, 2015 yılında çekilmiş ve yeni bir serinin başlangıcı olmayı hedeflemiştir. 12 yaşındaki Peter Pan korsanlar tarafından kaçırılır ve kölelere satılır ancak ne korsanlar ne de köleler normal değildir. Bu olay ise Peter Pan’in hayat amacını öğrenmesini sağlar.

4 Kefaret

Kefaret

Time dergisine göre tüm zamanların en büyük 100 romanı arasında yer alan Ian McEwan’ın 2001’de çıkan aynı isimli kitabından uyarlanan film, on üç yaşındaki bir çocuğun travma yaşamasına neden olan bir görüntüye şahit olmasıyla başlıyor. Bu gün aslında üç kişi için bir kırılma noktası olmuştur.

3 Penceredeki Kadın

Penceredeki Kadın

A. J. Finn’in romanından uyarlanan filmde Anna yalnızlığın içine gömülmüş bir kadındır. Dört duvarla sınırlarını çizen kadın komşularını da izler. Yeni taşınan aile ise onun oldukça dikkatini çekmiştir. Yine aynı pencerede aynı kadın aynı aileyi izler ve görmemesi gereken görüntülere şahit olur.

2 Aşk ve Gurur

Aşk ve Gurur

Jane Austen’in yazdığı romandan uyarlanan film beş kız kardeşin yaşadıklarını anlatıyor. Anneleri kız kardeşlerin evlenmelerini ister ve gelen komşuların aday olacağını düşünerek güzel plan bir plan yapar. Beklenmedik olaylarla farklı yerlere dallanan planda gurur aşka ağır basar.

1 Anna Karenina

Anna Karenina

Dünya edebiyatı için önemli isimlerden olan Tolstoy’un romanından uyarlanan filmin başrollerinde de Keira Knightley, Jude Law ve Aaron Taylor-Johnson yer alıyor. Filmde Anna Karenina’nın sıkıcı bir evliliğinin yanında bir de başka birine aşık olması ele alınıyor. Bu aşk da toplumun tüm normlarına ve baskılarına karşı yıkıcı bir üstünlük taşıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.