Güreşten Sinemaya Geçen Dwayne Johnson’ın Yer Aldığı 5 Film

Kolej futbolundan güreşe, güreşten de bir sinema yıldızlığına varan kariyeri ile Dwayne Johnson, (The Rock) ünlü sıfatını çok iyi bir şekilde dolduruyor. Yeteneklerini kullanma konusundaki bilinci ile bize “Eğer bunu yapabiliyorsa yapar.” dedirten isim, sinemada bize çok güzel filmler bıraktı. Biz de sizler için Dwayne Johnson’ın yer aldığı 5 filmi listeledik.

5 Diş Perisi

Diş Perisi

Çocuğuna diş perisi diye bir şeyin olmadığını söyleyen babanın çekeceği ceza ise oldukça ağırdır. Oldukça agresif bir buz hokeyi oyuncusunun birden kanatlanıp peri olarak göreve başladığı filmde Dwayne Johnson’ı fantastik bir aile filminin başrolünde görüyoruz.

4 Oyun Bozan

Oyun Bozan

Güçlü, popüler ve Amerikan futboluyla ilgilenen dev bir adamın bir gün karşısına 8 yaşlarındaki kızı çıkar. İkisi arasındaki tezatlık ise çok barizdir. Dwayne Johnson bu filmde gücünün yanı sıra sempatikliğini de göstermiştir.

3 Jumanji: Vahşi Orman

Jumanji: Vahşi Orman

Bir oyunun içine sıkışan 4 kişinin oyun içindeki görevleri yapmaları gerekir. Oyun karakterlerini ise Dwayne Johnson, Kevin Hart, Karen Gillan ve Jack Black canlandırıyor. Bir okul cezasından macera dolu bir oyuna geçişin ele alındığı film, yeniden çevrim olmakla birlikte bir seri halinde de devam ediyor.

2 Akrep Kral

Akrep Kral

Mumya’nın Dönüşü filmindeki Akrep Kral’ın öyküsünü ele alan filmde Dwayne Johnson büyük çıkışını gerçekleştirdi. Filmin oyuncu kadrosunda Yeşil Yol filmindeki performansıyla bilinen Michael Clarke Duncan da yer alıyor. Fantastik aksiyon sahneleriyle kendini gösteren film, 2002’de Chuck Russell yönetmenliğinde gerçekleşti.

1 Hızlı ve Öfkeli

Hızlı ve Öfkeli

Aslında bu seride Hobbs ve Shaw karakterleri için çekilen spin-off filmi olan Hobbs ve Shaw, Dwayne Johnson’ın performansını da ziyadesiyle gözler önüne seriyor. Aksiyon filmlerinin bir diğer aranan adamı Jason Statham ile birlikte tansiyon hiç düşmüyor. Seri, tüm filmleriyle gişede harika bir başarı gösterdi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.