Harry Potter Sevenlerin İzleyebileceği 5 Film

Gerek kitapları, gerek filmleri ile uzun yıllar boyunca büyük bir hayran kitlesine sahip olan Harry Potter serisi, kitap olarak yazıldığı günden beri yankı uyandırmaya devam etti. Günümüzde hala pek çok kişi tarafından izlenen, bir dizi gibi birçok kez bitirilen bu yapımın izleyicileri; yeni filmleri seçmekte zorlanabiliyorlar. Biz de sizin için Harry Potter fanlarının izleyebilecekleri 5 yapımı listeledik.

5 Narnia Günlükleri

Narnia Günlükleri

2005 yılında vizyona giren film; En İyi Makyaj dalında Oscar ödülünün de sahibi oldu. Hikaye ilk olarak kitap serisi olarak yayınlansa da, kitabın ilk çıkışından tam 50 yıl sonra film olarak da karşımıza çıktı. Filmde; bulundukları evdeki bir dolaptan paralel evrende yer alan Narnia’ya geçiş yapan 4 çocuk ele alındı.

4 Doctor Strange

Doctor Strange

Marvel sinematik evrenine ait bir karakter olan Doctor Strange; 2016 yılında beyaz perdede karşımıza çıktı. Benedict Cumberbatch‘in unutulmaz bir performans sergilediği filmde; yaşadığı bir trafik kazası sonucu kazara da olmasa süper güçlere erişen bir adamın hikayesi ele alındı.

3 Güzel ve Çirkin

Güzel ve Çirkin

Emma Watson fanlarına özel olarak listemizde yerini alan yapım, 2017 yılında vizyona girmişti. Film; 1991 yılında aynı isimle bir çizgi film olarak da karşımıza çıkmıştı.

2 Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

 Roald Dahl’ın aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan yapım, 2005 yılında vizyona girdi. Bu günlerde oldukça popüler olan filmde; Charlie isimli bir çocuğun çikolata ile arasında geçen macera dolu hikayesi ele alındı.

1 Fantastik Canavarlar

Fantastik Canavarlar

Harry Potter’in yazarı J. K. Rowling tarafından yazılan hikaye, 2 filmlik bir seri olarak karşımıza çıktı. Belki de Harry Potter fanlarının en çok yakınlık hissedeceği filmlerin arasında olan yapımın başrolünde; daha önce Harry Potter filmlerinde de izlemiş olduğumuz Eddie Redmayne de yer aldı. Film aynı zamanda En İyi Kostüm dalında Oscar ödülünün de sahibi oldu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.