İçi Modern Dışı Milattan Önce Olan 5 Muhteşem Film

Yeni çekilmiş eski filmleri derlediğimiz bu listede; milattan çok çok öncesine gidiyoruz. Bazen bir dinozor yumurtası bulurken, bazen oklarla vuruluyoruz. Aksiyon ve maceraya doyacağınız milattan öncesinden kalma 5 filmi sizin için listeliyoruz.

5 Buz Devri

Buz Devri

Her yaştan bir izleyici kitlesine sahip olan bu animasyon filmi ise seri olarak bize tarihten çok farklı şeyler yansıtıyor. Kah bir dinozora “hanım hanım onlay benim yavluyayım” diyor kah bir gorilin korsan olmasına şahit oluyoruz. Haluk Bilginer ve Yekta Kopan’dan seslendirme olarak büyük performanslarıyla karşılaştığımız filmse hala izlenecekler ve eskimeyecekler sırasında bulunuyor.

4 Apokalipto

Apokalipto

2012 kıyamet yılı ilan edilen Maya uygarlığındaki bir kabileyi konu alan film, Mel Gibson yönetmenliğinde çekiliyor. Tarih öncesi bu uygarlıktaki vahşet senaryosu ise Mel Gibson’ın önceki filmlerini bize anımsatıyor.

3 Dinozor

Dinozor

Walt Disney ile The Secret Lab. İşbirliğiyle yayınlanan animasyon filmi size yüzyıllar öncesinden bir macera deneyimi sunarken gözlerinizde bir belgesel tadı da bırakıyor. Dinozorların neslini tüketen meteor yağmurları yaklaşırken maymungiller tarafından büyütülen bir dinozorun hikayesini anlatıyor.

2 Tanrılar ve Krallar

Tanrılar ve Krallar

Mısır’ın hükümdarının iki kolu olan Musa Peygamber ve Ramses’in kardeşten öte olduğu zamanları anlatan film, Musa’nın bir İbrani olduğunu öğrenen Ramses’ten sonra aralarındaki amansız çekişmeyle aksiyon sahnelerine yer açıyor. Christian Bale ve Joel Edgertan’ın oynadığı film, tarihten enstantaneler yansıtıyor.

1 Nuh

Nuh

Büyük tufanın başlangıcı ve bitişi arasındaki bir yok oluş ve bir başlangıç hikayesi sunan film, aklımızdaki “acaba nasıl olurdu” sorularına bir cevap olarak karşımıza çıkıyor. Herkesin bildiği bir hikayenin bir sanat eserine dönüşüne şahit olduğumu film, Russel Crowe’un oyunculuğuyla seviye atlıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.