Karantinaya Özel İzleme ve Okuma Listesi

Hafta sonu ya da hafta içi fark etmeden evde kalmaya, bu süreci geçirmeye çalışırken de bir şeyler okuyup izlemeye özen gösteriyoruz. Biz de sizler için 1 kitap, 1 dizi, 1 film, 1 belgesel ve 1 satnd-up önerisi olmak üzere toplamda 5 yeni öneriyle geldik. İşte sizler için hazırladığımız okuma ve izleme listesi!

Stand-up Önerisi: Sebastian Maniscalco

İtalyan asıllı Amerikalı komedyen Sebastian Maniscalco; Akdeniz kültürünü benimseyen ailesiyle, Amerikan kültürünü benimseyen eşinin ailesi arasında nasıl kaldığını ve yaşadığı zorlanmaları bizlere aktarıyor. Stay Hungry adlı gösterisinde Akdeniz kültürü, baba olmak ve hamilelik hakkında müthiş bir komediyi bizlerle buluşturuyor.

Film Önerisi: Stajyer

Anne Hathaway ve yılların eskitemediği oyuncu Robert De Niro’nun başrollerini paylaştığı yapım; emekli olduktan sonra bir e-ticaret firmasına stajyer olarak giren bir adamın, yaşadığı dönem ve kültür çatışmasını ele alıyor. Amerika’nın yeni nesil komedyenlerinden Adam DeVine’nın da oyuncu kadrosunda yer aldığı yapımı karantinada izleyebilirsiniz.

Dizi Önerisi: Barry

HBO’nun 2 şimdilik 2 sezon dizisi Barry, Saturday Night Live’ın geçmiş dönem oyuncularından Bill Hader’ın başrol ve yazarlığı ile karşımıza çıkıyor. Bir görev için başka bir şehire giden ve oradaki bir grup insanla tanıştıktan sonra pis işlerden uzaklaşan bir kiralık katili anlatan yapım; iyi bir kara komedi olarak karşımıza çıkıyor.

Kitap Önerisi: Kardeşimin Hikayesi

Edebiyatımızın en önemli isimlerinden olan Zülfü Livaneli’nin bu hikayesinde; emekli olduktan sonra bir sahil kasabasına taşınan Ahmet Arslan sakin ve sessiz hayat sürmektedir.. Ahmet’in de tanıdığı Arzu’nun öldürülmesi ile tanıştığı gazeteci kıza hayatını ve kardeşinin hayat hikayesini anlatmaya başladığı hikayeyi karantinada bir çırpıda bitirebilirsiniz.

Belgesel Önerisi: History 101

Netflix üzerinde yayınlanan bu 10 bölümlük belgesel serisi; uzay yarışından ekonomiye, feminizmden robotlara kadar pek çok bölüm ile karşımıza çıkmıştı. Kısa kısa videolarla ders niyetine izleyebileceğiniz belgesel serisi, eğlenceli animasyonlarıyla da iyi bir vakit geçirmenizi sağlayabilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.