Ofsayt ve Steps’in Önemini Kroşe Çakarak Anlatacak Motivasyon Kaynağı 5 Spor Filmi

5 Gol

Gol

3 kornerin 1 penaltı yaptığı mahalle maçlarında yeteneğini keşfeden bir çocuğun, daha sonra eski bir futbolcunun da bu yeteneği keşfetmesinden sonra hayatının nasıl değiştiğini gösteren film, Ofsayt Osman’ın ünlü “bu da mı gol değil” repliğine cevap oluyor. Motivasyon arayanlara adeta büyük bir maden olan film, yağmurlu sahneleriyle oldukça iç açıcı!

4 Coach Carter

Coach Carter

Basketbol parkelerinde ender görülen hareketlerle görsel bir şölene dönüşen film, mezun olduğu liseye basketbol koçu olarak gelen Samuel L. Jackson’ın “laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım” sözleriyle bütünleşiyor. Başarının püf noktasını koyansa yine azim oluyor.

3 Yenilmez

Yenilmez

Nelson Mandela’ya bir selam çakan film sporun evrenselliğine parmak basıyor. Sporun birleştirici gücünün ve ortaya çıkardığı görsel estetikliğin bu büyük lidere yardımı dokunuyor. Böylece bir biyografik filmin içinde de sporun öneminin altı çiziliyor. Yuri Boyka efsenesini iliklerimize kadar hissettiğimiz yapımın, bugünlerde tekrar tekrar izlenilmesi gerek.

2 Creed: Efsanenin Doğuşu

Creed: Efsanenin Doğuşu

Efsane boksör Apollo Creed’in oğlu olarak dünyaya gelen bir çocuk efsane olarak doğarken, Rocky Balboa efsanesi de bu şampiyonlar liginin içinde bulunuyor. Hayat kavgasında yumrukları yukarı bakan bir çocuğun bu sporla aldığı gard ise onu çoğu darbeden koruyor.

1 Kazanma Sanatı

Kazanma Sanatı

Brad Pitt’in bu kez bir beyzbol takımının başına geçtiği film, azmin ve sabrın önemini anlatıyor. “Moneyball: The Art of Winning an Unfair Game” adlı Michael Lewis’in yazdığı kitaptan uyarlanan film, bu sporun ruhunu da araştırıyor. Bu araştırma aynı zamanda gerçek bir hikayeye dayanıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.