İzlerken Sevgi Pıtırcığı Olabileceğiniz 5 Romantik Film

Romantizm bir akımdan öte bize yansıyan en eşsiz duyguları barındırıyor. İnsana insanlığı hatırlatan aşkın başrollerde olduğu, sizi sevgi pıtırcığı yapacak, baharı teninizde hissettiren bir rüzgar gibi esen hikayelerle dolu 5 romantik filmi sizler için listeledik.

5 Mozart ve Balina

Mozart ve Balina

Asperger sendromu olan iki gencin aşklarıyla hayata yeniden başlamasını konu edinen film, aslında “hepimiz aynı dünyanın insanlarıyız” dedirtiyor. Normal ve anormal terimlerini de bu aşk üzerinden işlerken kendimizi bir anda bu aşk içinde kaybediyoruz. Kendimizi kaybedeceğimiz en güzel yer olan aşk, bizi bulan insanla daha güzel oluyor. Bu derin cümleyi bize yazdıran filmin oyunculuklarını Josh Hartnett ve Radha Mitchell yaparken yönetmenliğini ise Peter Næss yapıyor.

4 Starting Out in the Evening

Starting Out in the Evening

Okuma yazma bilmeyene şiir yazdıracak aşk, bu kez Leonard Schiller‘e geliyor. Yaşlanmaya başlayan ve romanını bitirmeye çalışan yazarın hayatına giren bir kadın onun hayatını değiştirecek ve hayat hikayesinde ona baş rol vermesini sağlayacaktır. Frank Langella ve Lauren Ambrose‘un başrollerde oynadığı filmin yönetmenliğini ise Andrew Wagner yapıyor.

3 Kartal Köpek Balığına Karşı

Kartal Köpek Balığına Karşı

Hayatlarında oldukça dışlanan iki insanın birbirlerini bulma sürecini ve bulduktan sonraki bütünlüğünü anlatan film, farklı alanlardaki ilgilerine yardımcı olarak iki insanın nasıl bir bütün olduğunu anlatıyor. Sakarlığın en güzelinin doğru zamanda doğru aşkı bulmak olduğunu gösteren filmi Taika Waititi hem senaryosunu yazıp hem de yönetmenliğini yapıyor. Loren Horsley ve Jemaine Clement ise başrollerde yer alıyor.

2 Elvis ve Anabelle

Elvis ve Anabelle

Bir anda kendinizi saf ve tatlı bir masalın içinde bulacağınız film, dramlarla bezenmiş olsa da size bahar mevsiminin ılık rüzgarlarını hissettirecek bir hikaye barındırıyor. Bazen tek başına olmaktan ziyade “bir” olmanın gerektiğini bize anlatan filmi Will Geiger yazıp yönetiyor. Başrollerde ise Max Minghella ve Blake Lively oynuyor.

1 Aşkın Son Mevsimi

Aşkın Son Mevsimi

Tolstoy’un hayatının son zamanlarını anlatan film, onun biyografik kitabından uyarlanıyor. Tolstoy’un son zamanlarındaki maneviyata bağlılığının artmasıyla evinde sakin bir yaşam sürme isteğiyle, basının bu malikanede ilginç bir olaya denk gelmek için verdikleri çaba arasında geçen filmde ufak entrikalarla gerçek aşkın sadeliği konu alınıyor. Michael Hoffman‘ın yönettiği filmde Christopher Plummer, James McAvoy ve Kerry Condon gibi isimler yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.