Son Yılların En İyi BKM Filmleri

BKM, ülkemiz sineması için üretkenliğin sembolü oldu denebilir. Marka değerini her projesinde daha da yükseltmeyi bilen BKM, tiyatroları, dizi ve televizyon programlarının yanı sıra filmleri ile de oldukça dikkat çeken işlere imza atıyor. Biz de sizin için BKM’nin son zamanlardaki en iyi filmlerini listeledik.

5 Gamonya: Hayaller Ülkesi

Gamonya: Hayaller Ülkesi

Bu fantastik macera filmi, hem ailecek keyifle izlenebilecek aile filmlerinden olurken hem de çocuklar ve büyükler için bir öğreti niteliğini de taşıyor. Umut edip hayal kurmanın önemini ve bizi mutlu eden şeylerin bizim içimizde olduğunu gösteren film, 2020’nin başında vizyonda yerini almıştı. Güldüy Güldüy Show ekibinin birlikteliğiyle harika bir görsel ve müzikal şölen izliyoruz.

4 Güzelliğin Portresi

Güzelliğin Portresi

Nisan, babasının evinden ayrılmış evli bir çocuklu bir kadındır. Yıllar sonra babasından gelen bir haberin akabinde ailesiyle beraber babasının evine döner. Döndüğünde onu çözülmeyi bekleyen bir gizemle birlikte polisin sürekli üzerinde olacak gözleri ve kaçtığını düşündüğü bir geçmiş vardır. Filmin başrolünde Burçin Terzioğlu yer alırken müziğimizin önemli isimlerinden Feridun Düzağaç da rol alıyor.

3 Hedefim Sensin

Hedefim Sensin

Ağzında bakla ıslanmayan, düşünmeden konuşan bir çiğ köftecinin şahit olduğu bir durum başına bela açar. Gökçeada’da yeni bir hayata başlamaya çalışan çiğ köfteci burada yaşayan insanların da hayatını değiştirir. Senaryosunu Ata Demirer’in yazdığı filmde Demet Akbağ, Tarık Ünlüoğlu gibi usta isimler de yer alıyor.

2 Organize İşler Sazan Sarmalı

Organize İşler Sazan Sarmalı

Serinin ilk filmiyle gönlümüze taht kuran Organize İşler’in devamı niteliğindeki Sazan Sarmalı, oyuncu kadrosuyla dikkatleri çekmeye başlamıştı. İki filmin arasındaki zaman, karakterlerle yansıtılırken Erdal Tosun da anılmıştı. Her anlamda başarılı bir devam filmi olan Organize İşler Sazan Sarmalı, geleceğin oyucuları olarak da baktığım Çok Güzel Hareketler 2 kadrosuna da yer vermişti.

1 Aykut Enişte

Aykut Enişte

Yalnızlıktan çok fazla muzdarip olmuş bir adamın evlilik arifesinde bir hırsızlık olayı ile hayatı bir anda tepetaklak olur.  Sigortadan gelen kadının istediği bir iyilikse işleri içinden çıkılamayacak bir duruma getirir. 2019’un mayıs ayında ilk gösterimi yapan filmin devamı niteliğindeki bir film içinse çalışmalar başladı. Filmin senaristliğini ve başrolünü Cem Gelinoğlu üstlenirken yönetmenliğini Onur Bilgetay yaptı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.