Sylvester Stallone’nin Kesinlikle İzlemeniz Gereken 5 Aksiyon Filmi

Özellikle Rocky ve Rambo serileriyle tanıdığımız Stallone birçok aksiyon filminde daha yer almıştır. Usta oyuncunun Rocky IV filmi de yeni bir kurguyla yeniden vizyona taşınıyor. Biz de sizin için Sylvester Stallone’nin oynadığı buram buram aksiyon kokan filmleri listeledik.

5 Cezalandırıcı

Cezalandırıcı

Sylvester Stallone ve Wesley Snipes’ın başrolde olduğu film uzun yıllar süren bir kovalamayı ele alıyor. Wesley Snipes’ın karakteri yerine önce Jackie Chan düşünülmüştür. Kovalamanın uzun yıllar sürmesinin nedeni ise insanları dondurabilme teknolojisidir. Böylelikle şehir polisleri çok rahatlamıştır ta ki bir suçlunun ortalığı tekrar karıştırmasına kadar.

4 Kaçış Planı

Kaçış Planı

Aksiyon filmlerinin iki önemli ismi Stallone ve Schwarzenegger’in başrolü paylaştığı film, güvenlik seviyesi üst düzey olan bir hapishaneden kaçış planını anlatıyor. Farklı amaçlara sahip iki ortak bu şekilde kafa kafaya verir.

3 Judge Dredd

Judge Dredd

100 yıl sonrasında yaşanan suçlarda polislerin yetersizliği ve teknolojinin gelişmesiyle “yargıç”lar ortaya çıkmıştır. Yargıç Dredd de bir hapishane firarisinin peşine takılır. Bir çizgi roman uyarlaması olan filmin başrolünde Stallone’ye Rob Schneider ve Armand Assante eşlik ediyor.

2 Dağcı

Dağcı

2 bin metre yükseklikteki Dolomit Dağları‘ndaki bir kurtarma ekibinin başlarına gelenleri ele alan film, trajedi ve gerilimle besleniyor. Ekip üyelerinden Gabe, son bir görev için kollarını sıvadığında kurtaracağı kişilerin nasıl insanlar olduğuna dair bir fikri de yoktur.

1 Cehennem Melekleri

Cehennem Melekleri

Rocky ve Rambo serilerinden sonra Stallone’nin en prestijli serisi Cehennem Melekleri’dir. Jason Statham ve Arnold Schwarzenegger gibi aksiyon filmlerinde başarılı birçok ismin yer aldığı seri, bir grup paralı askerin bir diktatörü devirmek için bir araya gelmesiyle başlıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.