The Truman Show’u Sevenlerin İzleyebileceği 5 Film

The Truman Show (1998) Blu-ray Screenshot

Jim Carrey’nin başrolünde yer aldığı The Truman Show, sinemaseverler için büyük bir önem taşıyor. Her repliği ve karesiyle adeta sinema okulu görevi taşıyan film; Truman Burbank adlı bir adamın hayatını bizlere yansıtıyor. Peter Weir’in yönetmen koltuğunda oturduğu film 3 dalda Oscar’a aday olmuştu. The Truman Show’u sevenlerin izleyebileceği 5 filmi sizler için listeledik.

5 Edtv

Edtv

Matthew McConaughey ve Woody Harrelson’un başrollerini paylaştığı, uzun yıllardır süregelen bu dostluğun yıllar öncesinde olan bu film; Ed Pekurny adlı bir adamın hayatının kesintisiz olarak 24 saat boyunca seyirciye aktarılması ele alınıyor. Filmde Ed karakterini Matthew McConaughey canlandırıyor.

4 Groundhog Day

Groundhog Day

Efsane oyuncu Bill Murray‘ın başrolünde yer aldığı yapımda; 2 Şubat gününe takılıp kalmış bir spikerin hikayesi ele alınıyor. Günümüzde de pek çok yapıma ilham kaynağı olan film, kendinizi bir kısır döngünün içinde yer almanızı hissettirebilir.

3 Network

Network

Reytinleri kötü giden bir adamın haftaya aynı programda intihar edeceğini açıkladığı film, belki de bir adamın kendi hayatını televizyonla yaşayabildiğini bizlere gösteriyor. Günümüzde yaşadığımız sosyal medyaya bağımlılık dünyasında bu tarz bir film fazlasıyla dikkat çekiyor.

2 The Terminal

The Terminal

Tom Hanks’in başrolünde yer aldığı film; aslında uluslararası uçuş yapan herkesin korktuğu bir durumun bir tık üstünü bizlere gösteriyor. Amerika’ya gelen bir adamın havalimanına geldiğinde ülkesinde darbe olduğunu öğrenmesi ve havalimanında mahsur kalmasını ele alıyor. Ne ülkesine dönebilen ne de Amerika’ya girebilen adamın hikayesi sizleri bekliyor.

1 Man on the Moon

Man on the Moon

Jim Carrey’nin belki de en kıyıda köşede kalmış filmi olan Man on the Moon, Andy Kaufman’ın gerçek hayat hikayesini beyaz perdeye yansıtıyor. İzleyicilerin karşısına çıkarken kendisini birden bire Amerika’nın en ünlü show programı Saturday Night Live’da bulan bir adamın hikayesi, sizleri fazlasıyla memnun edebilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.