Vahşi Batının Kahkahasını Yansıtan Komedi Western Filmleri

Uzun süre Amerika’da sinema salonlarını dolduran western film türü Avrupa’ya da spagetti western olarak yansımıştır. Ülkemizde de örneklerini görebileceğiniz bu film türü eğlenceli anlar da yaşatabilmektedir. Biz de sizin için vahşi batı usulü eğlenebileceğiniz komedi western filmlerini listeledik.

5 Kanunsuz Silahşör

Kanunsuz Silahşör

Orijinal ismi Cat Ballou olan film, Lee Marvin’e Oscar’da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandırmıştır. Cat Ballou olarak bilinen Katherina Ballou, aldığı eğitimden sonra çiftlik sahibi olan babasının yanına gider. Babasının çiftliğine bir mafya el koymuştur. Cat de mafyaya karşı koymak için eski bir silahşörü çağırır ama uğradığı şey tam bir hayal kırıklığıdır.

4 Şimşek Jack

Şimşek Jack

Bir kanun kaçağı banka soygununda istediğini elde edememiştir. Yanına aldığı rehineyle bir banka soygununun daha planlarını yapar. Bu arada rehineyle de iyi de bir dostluk kurarlar. 1994 yapımı film Simon  Wincer tarafından yönetilmiştir.

3 Şehir Züppeleri

Şehir Züppeleri

Orta yaş krizindeki bir adam ve onun aynı durumdan muzdarip arkadaşları bir doğum günü hediyesiyle tatile çıkar. Bu tatilde onları batının vahşiliği bekler. Komedi filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Billy Crystal’in başrolde olduğu film, Jack Palance’ın Oscar’da En İyi Yardımcı Oyuncu seçilmesine neden olmuştur.

2 Yeni Başlayanlar İçin Vahşi Batı

Yeni Başlayanlar İçin Vahşi Batı

Girdiği bir silahlı çatışmada sadece özgüvenini değil, sevdiği kadını ve ününü de kaybeder. Kasabadaki gizemli bir kadınla karşılaşınca her şeyin değiştiğini düşünse de o kadınla beraber yeni sorunlar da gelir. Ünlü komedyen Seth MacFarlane, hem yönetmen koltuğunda hem de Charlize Theron, Amanda Seyfried ve Neil Patrick Harris gibi isimlerle beraber oyuncu kadrosunda bulunuyor.

1 Maverick

Maverick

Bir silahşör ve usta bir kumarbaz niteliklerine sahip bir adam dünya çapında bir kumar turnuvasına gitmeye karar verir. Yolda farklı insanlarla da karşılaşırken bir yandan turnuvaya girebilmesi için ihtiyacı olduğu parayı toplaması gerekir. Ünlü oyuncu Mel Gibson ve yönetmen Richard Donner bu filmde de güçlü bağlarını beyaz perdeye çok güzel yansıtıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.