Yazın Etkisinden Sıyrılmanızı Sağlayacak Sonbahar Filmleri

Eylül ayı ile birlikte sonbahar da geldi. Henüz mevsimsel şartlar karşılanmamış olmasa bile kendinizi sonbahara her zaman hazır hissetmelisiniz. Bunun için de bazı yönetmenler tarafından etkisi mükemmel bir şekilde yansıtılmış sonbahar filmlerini izleyebilirsiniz. Sizin için yazı artık geride bırakıp sonbahar koşullarına kendinizi hazırlamanızı sağlayacak sonbahar filmlerini listeledik.

5 Rushmore (Çılgın Liseliler)

Rushmore (Çılgın Liseliler)

Başrolünde Bill Murray, Olivia Williams ve Jason Schwartzman’in yer aldığı film, okulda çok popüler ve sosyal bir öğrencinin diğer konulardaki başarısızlığını ele alıyor. Bu öğrenci önce istediği okula yerleşemiyor ve kendini imkansız bir aşkın içinde buluyor. Sonbaharı arkasına alan yapım dram ağırlıklı komedi ögeleri içeriyor.

4 Höstsonaten (Güz Sonatı)

Höstsonaten (Güz Sonatı)

Piyanistliği ile ünlü bir kadın yıllar boyunca görmediği kızını ziyarete gider. Annesinin aksine kızı eşiyle beraber mütevazı bir hayat yaşıyordur. Birbirleriyle olan sorunlarını bir müddet göz ardı etse de gerçek er geç ortaya çıkar ve birbirleri için düşündüklerini itiraf ederler.

3 Dan In Real Life (Şamar Oğlanı)

Dan In Real Life (Şamar Oğlanı)

Sonbaharın eşsiz manzarasının üzerine herkese yardımcı olan ve destek veren bir köşe yazarı konumundaki bir adam yaşama sevincini kaybediyor. Eşini kaybeden ve üç çocuğuyla yaşan adam yeniden güzel duygular yaşamaya başlar ama aşması gereken engeller vardır.

2 October Sky (Ekim Düşü)

October Sky (Ekim Düşü)

Filme adını veren ekim ayının muhteşem temasının üzerine işlenen gerçek bir hikayeden oluşan film, geleceğine çoktan karar verilmiş bir çocuğun farklı hayaller kurmasını ele alıyor. Kasabadaki tüm madenciler çocuklarını bir veliaht gibi görürler ama John Hickam’ın çocukları bu geleneğin aksine hareket eder.

1 Sweet November (Kasımda Aşk Başkadır)

Sweet November (Kasımda Aşk Başkadır)

Her sonbaharın, her kasımın, her aşkın filmi olarak nitelendirilebilecek yapım, nefesinin muhasebesini yapacak kadar işe düşkün bir adamla yaşamayı seven ve eğlenceli kişiliğiyle ön plana çıkan bir kadının aşkını anlatıyor. Keanu Reeves ile Charlize Theron’un başrolde olduğu film yıllara meydan okuyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.